Reklaamimine

Tänu reklaamimisele on Google ning mitmed kasutatavad veebisaidid ja teenused tasuta. Me näeme kõvasti vaeva, et reklaamid oleksid turvalised, tagasihoidlikud ja võimalikult asjakohased. Näiteks ei näe te Google'is hüpikreklaame ja meie peatame sadade tuhandete väljaandjate ja reklaamijate kontosid, mis rikuvad igal aastal meie eeskirju – sh reklaamid, mis sisaldavad pahavara, võltskaupade reklaamid või need, mille eesmärk on teie isikuteavet kuritarvitada.

Kuidas kasutab Google küpsiseid reklaamimises?

Küpsised aitavad reklaamimise tõhusamaks muuta. Küpsisteta on reklaamijal keerulisem sihtrühmani jõuda või teada, kui palju reklaame näidati ja mitu klikki saadi.

Paljud veebisaidid, näiteks uudistesaidid ja blogid, teevad Google'iga koostööd, et külastajatele reklaame näidata. Koostöös partneritega võime küpsiseid mitmel eesmärgil kasutada, näiteks vältida teile sama reklaami korduvat näitamist, tuvastada ja lõpetada klikikelmus ning näidata reklaame, mis on tõenäoliselt asjakohasemad (nt teie külastatud veebisaitidel põhinevad reklaamid).

Talletame oma logidesse kirje esitatud reklaamide kohta. Need serveri logid sisaldavad tavaliselt teie veebipäringut, IP-aadressi, brauseri tüüpi, brauseri keelt, päringu kuupäeva ja kellaaega ning ühte või mitut küpsist, mis võivad teie brauseri tuvastada. Talletame neid andmeid mitmel põhjusel, millest kõige olulisem on meie teenuste parandamine ja meie süsteemide turvalisuse säilitamine. Muudame need logiandmed anonüümseks, eemaldades osa IP-aadressist (pärast 9 kuu möödumist) ja küpsiste teabe (pärast 18 kuu möödumist).

Meie reklaamimisküpsised

Partnerite aitamiseks reklaamimisel ja veebisaitide haldamisel pakume mitmeid tooteid, sh AdSense, AdWords, Google Analytics ja valik DoubleClickiga tähistatud teenuseid. Kui külastate lehte, mis kasutab üht nendest toodetest kas ühel Google'i või partnerite saidil, võidakse teie brauserisse saata mitmesuguseid küpsiseid.

Need võivad olla määratud paaris eri domeenis, sh google.com, doubleclick.net, invitemedia.com, admeld.com, googlesyndication.com või googleadservices.com. Mõned meie reklaamimistooted lubavad partneritel koos meie teenustega kasutada teisigi (näiteks reklaami mõõtmise ja aruandlusteenus) ja need teenused võivad teie brauserisse saata oma küpsiseid. Need küpsised määratakse nende domeenidest.

Vaadake lisateavet Google'i ja meie partnerite kasutatavate küpsiste tüüpide ning selle kohta, kuidas me neid kasutame.

Kuidas reklaamimisküpsiseid juhtida?

Kuvatavate Google'i reklaamide haldamiseks ja huvipõhistest reklaamidest loobumiseks saate kasutada reklaamiseadeid. Isegi kui loobute huvipõhistest reklaamidest, võite ikka näha reklaame, mis põhinevad sellistel teguritel nagu IP-aadressi põhjal tuletatud üldine asukoht, brauseri tüüp ja hiljutised või eelmised otsingud, mis on seotud teie praeguse otsinguga.

Lisaks saate hallata paljusid ettevõtete küpsiseid, mida kasutatakse onlainreklaamimiseks USA-põhisel lehel aboutads.info choices või EL-põhistes onlainvalikutes.

Lisaks saate hallata küpsiseid oma veebibrauseris.

Muud reklaamimises kasutatavad tehnoloogiad

Google’i reklaamimissüsteemid võivad selliste funktsioonide jaoks nagu interaktiivsete reklaamivormingute kuvamine kasutada muid tehnoloogiad (sh Flash ja HTML5). Võime näiteks kasutada IP-aadresse teie üldise asukoha tuvastamiseks. Lisaks võime valida reklaame teie arvuti või seadme kohta käiva teabe, nt teie seadme mudeli, brauseri tüübi või seadmes leiduvate andurite (nt kiirendusmõõtur) põhjal.

Asukoht

Google'i reklaamitooted võivad saada teie asukohaandmeid eri allikatest või tuletada neid eri allikate põhjal. Teie üldise asukoha võime näiteks tuvastada IP-aadressi abil, täpse asukoha võime aga saada teie mobiilseadmelt. Võime tuletada teie asukoha ka otsingupäringute põhjal ja veebisaidid või rakendused võivad samuti saata meile teavet teie asukoha kohta. Google kasutab asukohateavet oma reklaamitoodetes kuvatavate reklaamide asjakohasuse parandamiseks, reklaami toimivuse mõõtmiseks ja reklaamijatele anonüümse statistika edastamiseks.

Reklaamiidentifikaatorid mobiilseadmetes

Teenustes, kus küpsisetehnoloogia ei pruugi olla saadaval (näiteks mobiilirakendustes), võime kasutada tehnoloogiaid, mille funktsioonid sarnanevad küpsiste omale. Huvipõhistest reklaamidest loobumiseks järgige mobiilseadmele mõeldud allolevaid juhiseid.

Android

  1. Avage seadmes Google'i seadete rakendus
  2. Valige reklaamid

iOS

Operatsioonisüsteemiga iOS 6 (ja uuemate versioonidega) seadmed kasutavad Apple'i reklaamiidentifikaatorit. Lisateavet selle identifikaatoriga reklaamide jälgimise piiramise kohta leiate seadme seadete menüüst.

Mis määrab selle, milliseid Google'i reklaame ma näen?

Kuvatava reklaami määramisel arvestatakse paljusid tegureid.

Vahel põhineb kuvatav reklaam teie asukohal. Teie IP-aadress aitab tavaliselt tuvastada teie ligikaudse asukoha. Nii võite näha saidil YouTube.com reklaami, mis reklaamib teie riigis peagi linastuvat filmi.

Vahel põhineb reklaam lehe sisul. Kui vaatate aiandusnõuannete lehte, siis võite näha aiatööriistade reklaame.

Vahel näete lehel reklaami, mida esitab Google, aga mille on valinud mõni teine ettevõte. Näiteks võite olla registreerunud ajalehe veebisaidil. Ajaleht saab teie edastatud teabe põhjal otsustada, milliseid reklaame teile näidata, ning ajaleht saab nende reklaamide edastamiseks kasutada Google'i reklaami esitamise teenuseid.

Miks ma näen Google'i reklaame toodete kohta, mida olen vaadanud?

Uuesti turundamine võimaldab näidata reklaame selliste toodete kohta, mida olete varem vaadanud. Oletame, et külastate golfikeppe müüvat veebisaiti, aga ei osta esmakordsel külastamisel ühtegi golfikeppi. Veebisaidi omanik soovib võib-olla õhutada teid saidile naasma ja soovitud kaupa ostma. Google pakub teenuseid, mille abil veebisaidi haldajad saavad sihtida reklaame inimestele, kes on nende lehti külastanud.

Selle võimaldamiseks loeb Google kas juba brauseris olevat küpsist või lisab küpsise brauserisse siis, kui külastate golfisaiti (eeldusel, et küpsiste lisamine on brauseris lubatud).

Kui külastate mõnda Google'iga koostööd tegevat saiti, mis pole üldse golfiga seotud, siis võite näha nende golfikeppide reklaami, sest teie brauser saadab Google'ile sama küpsise. Meie omakorda võime selle küpsise abil esitada teile reklaami, mis julgustab teid golfikeppe ostma.

Google võib kasutada teavet golfisaidi külastamise kohta teile kohandatud reklaamide näitamiseks, kui teete edaspidi Google'is otsingu golfikeppide kohta.

Oleme siiski kehtestanud piiranguid uuesti turundamisele. Näiteks ei luba me reklaamijatel kasutada uuesti turundamist seoses tundliku teabega, nagu tervisega seotud andmed või religioossed veendumused.

Lisateave Google'i reklaamide kohta.