Google Notatnik

W lipcu 2012 r. Notatnik Google został zamknięty, a wszystkie jego dane powinny odtąd znajdować się w Dokumentach Google. Jak informowaliśmy wcześniej, w większości przypadków udało nam się wyeksportować dane Notatnika automatycznie. Odwiedź Dokumenty Google. Zaktualizuj także wszelkie zakładki i linki do Notatnika, tak aby prowadziły teraz do Dokumentów.

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na niektóre pytania dotyczące tych przenosin. Z czasem możemy dodawać lub aktualizować te pytania.

Gdzie są moje automatycznie wyeksportowane dane notatników?

W przypadku automatycznie wyeksportowanych dokumentów każdy notatnik, który był dostępny w Notatniku Google, powinien się pojawić jako nowy dokument w Dokumentach Google. Będzie on mieć tytuł „Import z Notatnika Google –” z dopisaną oryginalną nazwą notatnika. Te dokumenty będą zawierać dane oryginalnych notatników, w tym etykiety, komentarze i URL-e. Możesz edytować, udostępniać i usuwać te dokumenty tak jak każde inne.

Jeśli masz problem ze znalezieniem nowych dokumentów, wyszukaj hasło „Import z Notatnika Google” na liście dokumentów.

Co się stało z publicznymi notatnikami?

Żadne publiczne notatniki nie są już udostępniane.

Co się stało z zakładkami dostępnymi na bookmarks.google.com?

Przenoszenie danych nie obejmuje zakładek – będą one dalej dostępne na stronie bookmarks.google.com. Jednak strona notebook.google.com/bookmarks nie będzie już dostępna.

Nie używam Dokumentów Google. Jak nauczyć się z nich korzystać?

Zespół Dokumentów Google umieścił stronę z wprowadzeniem tutaj.

Co mam zrobić, jeśli wystąpił problem z moimi danymi?

Najpierw upewnij się, że Twój notatnik nie został wyeksportowany, wyszukując w Dokumentach Google hasło „Import z Notatnika Google”.

Po potwierdzeniu, że naprawdę wystąpił problem z eksportem (powielenie danych lub brakujące dane notatników), możesz rozpocząć wątek na forum dyskusyjnym Dokumentów Google, a my zbadamy sytuację.

Dlaczego przenosicie dane?

Świetnie nam się pracowało przy Notatniku, ale czasem musimy podjąć trudną decyzję i skupić się bardziej na produktach i technologiach, które w dłuższej perspektywie zapewnią użytkownikom najwięcej korzyści. Zważywszy na wszystkie innowacje i udoskonalenia Dokumentów Google wprowadzone w ciągu ostatnich kilku lat, uważamy, że mogą one zastąpić Notatnik.