Získajte najnovšie vyhľadávacie funkcie, tipy a triky

Na tomto mieste nájdete najnovšie funkcie vyhľadávania Google a tiež tipy a triky, vďaka ktorým sa stanete majstrom vo vyhľadávaní. Ak sa chcete o týchto stránkach vedieť čo najviac, pozrite si príbeh o vyhľadávaní alebo si vyskúšajte naše ďalšie zábavné projekty, na ktorých pracujeme v skúšobnom prostredí.

Čo je nové

Vyskúšajte nové funkcie a zistite, aké novinky prináša Vyhľadávanie Google.

Vyhľadávanie letov

14.3.2012

Preskúmajte možnosti leteckej dopravy a naplánujte si cestu. Stačí niekoľko kliknutí myšou. Pomocou služby Vyhľadávanie letov si teraz môžete vyhľadať a zarezervovať lety zo Spojených štátov do mnohých svetových destinácií.

Viac informácií.

Ukážky súvisiacich vyhľadávaní

23.2.2012

Nájdite ten úžasný obrázok, ktorý ste hľadali, alebo preskúmajte tému prostredníctvom obrázkov s náhľadmi súvisiaceho vyhľadávania. Nájdete ich pozdĺž hornej časti výsledkov vyhľadávania obrázkov.

Viac informácií.

Osobné výsledky vyhľadávania

10.1.2012

Keď potrebujeme niečo odporučiť, vždy sa obrátime na ľudí, ktorých poznáme a ktorým dôverujeme. Vďaka osobným výsledkom vyhľadávania sa zároveň s výsledkami z webu zobrazia aj relevantné tipy, fotografie a príspevky od vašich priateľov.

Viac informácií.

Vývoj služby Vyhľadávanie Google

Chcete sa o spoločnosti Google dozvedieť viac? Pozrite sa, aké inovácie, funkcie a míľniky sa v službe Vyhľadávanie objavili od založenia spoločnosti v roku 1997.

 • Spustené Vyhľadávanie Google

  4.9.1997

  Larry a Sergey, dvaja postgraduálni študenti odboru počítačová veda na univerzite v Stanforde, ktorí uplynulý rok spolupracovali na vyhľadávači nazývanom BackRub hostenom na univerzitných serveroch, sa rozhodli svoj vyhľadávací nástroj premenovať. Po chvíľke premýšľania ich napadne názov Google – hračka so slovom „googol“, matematickým výrazom pre číslo znázornené číslicou 1, za ktorou nasleduje 100 núl.

 • Prvé sviatočné logo

  30.8.1998

  Tradícia obrázkov doodle sa rodí vo chvíli, kedy Larry a Sergey pred odchodom na festival Burning Man v Nevade začleňujú do loga Google slávnu postavičku horiaceho muža.

 • Jazyky

  9.5.2000

  V rámci nášho cieľa organizovať informácie z celého sveta spúšťame stránku Google.com v ďalších 10 jazykoch: francúzštine, nemčine, taliančine, švédčine, fínčine, španielčine, portugalčine, holandčine, nórčine a dánčine.

 • Index vyhľadávania

  26.6.2000

  Google sa stáva najväčším svetovým indexom vyhľadávania na webe a týmto spôsobom vstupuje do nového tisícročia, storočia, desaťročia a éry vyhľadávania na webe.

 • Jazyky

  12.9.2000

  Google začína ponúkať vyhľadávanie v čínštine, japončine a kórejčine. Celkový počet podporovaných jazykov tak stúpa na 15. Stále však medzi nimi nie je Klingončina.

 • Panel s nástrojmi Google

  11.12.2000

  Vydanie doplnku prehliadača Panel s nástrojmi Google umožňuje vyhľadávať prostredníctvom služby Google bez toho, aby ste museli prejsť na našu domovskú stránku. Inými slovami teraz môžete Google používať na celom webe bez nutnosti návštevy stránky Google.sk. Stačí si prevziať náš Panel s nástrojmi Google a vložiť ho do svojho prehliadača.

 • Jazyky

  27.3.2001

  Nie sme spokojní s pomalým postupom pri prekladaní rozhrania služby Google do nespočetného množstva jazykov, ktorými sa hovorí na celom svete. Google preto implementuje prekladateľskú konzolu, ktorá používateľom umožňuje, aby tento proces pomohli sami urýchliť. Každý fanúšik Google sa môže odteraz dobrovoľne podieľať na preklade časti alebo celých našich stránok do niektorého z viac ako 100 rôznych jazykov. Dobrovoľníci už stránky Google preložili do katalánčiny, afrikánčiny, ruštiny a češtiny a každý týždeň pribúdajú ďalšie jazyky. K tomuto dňu je stránka Google.com k dispozícii v 26 jazykoch.

 • Vyhľadávanie obrázkov Google

  28.7.2001

  Ak je možné jeden obrázok opísať tisíc slovami, čo to potom znamená v prípade milióna obrázkov? Alebo presnejšie povedané 250 miliónov obrázkov? Uvádzame na trh Vyhľadávanie obrázkov Google (vo verzii beta), ktoré predstavuje najkomplexnejší spôsob vyhľadania obrázkov na webe. Používanie je navyše rovnako jednoduché ako pri ostatných službách vyhľadávania na webe Google.

 • Index vyhľadávania

  11.12.2001

  Veľkosť webového indexu Google rastie na 3 miliardy webových dokumentov. V tejto chvíli sa to zdá byť skutočne veľké množstvo.

 • Zeitgeist 2001

  14.12.2001

  Na základe miliárd nazhromaždených vyhľadávacích dopytov v službe Google zachytávame atmosféru roku 2001. Na základe viac ako 150 miliónov dopytov, zadaných každý deň, ponúkame 10 najobľúbenejších dopytov:

  1. nostradamus
  2. cnn
  3. world trade center (svetové obchodné centrum)
  4. harry potter
  5. anthrax (antrax)
  6. windows xp
  7. osama bin laden (usáma bin ládin)
  8. audiogalaxy
  9. taliban
  10. loft story
 • Google News

  23.9.2002

  Pozor, pozor! Uvádzame na trh službu Google News, ktorá prináša aktuality vyberané z približne 4 000 spravodajských zdrojov po celom svete. Správy sú automaticky radené do kategórií a témy sú po celý deň aktualizované. Pri každej návšteve tak môžete u jednotlivých udalostí ľahko sledovať ich vývoj.

 • Zeitgeist 2002

  9.12.2002

  V podobe koncoročného zhrnutia Zeitgeist zachytávame atmosféru roku 2002. Na základe viac ako 55 miliárd vyhľadávaní, ktoré vykonali používatelia Google na celom svete v priebehu minulého roka, ponúka tento projekt jedinečný pohľad na významné udalosti a najhorúcejšie trendy tohto roka. Toto je 10 najžiadanejších dopytov roka:

  1. spiderman
  2. shakira
  3. winter olympics (zimná olympiáda)
  4. world cup (majstrovstvá sveta)
  5. avril lavigne
  6. star wars (hviezdne vojny)
  7. eminem
  8. american idol
  9. morrowind
  10. warcraft 3
 • Froogle

  12.12.2002

  Uvádzame na trh Froogle (teraz Vyhľadávanie produktov), službu slúžiacu na vyhľadávanie produktov, prostredníctvom ktorej Google kladie dôraz na objektívne, nezaujaté výsledky v oblasti nakupovania online. Froogle prehľadáva milióny relevantných webových stránok s cieľom pomôcť používateľom rýchlo nájsť čokoľvek po čom túžia a zvýrazniť stránky, ktoré ponúkajú presne ten produkt, ktorý hľadajú. Už dávnejšie sme sa rozhodli, že Google nebude nikdy svoje výsledky vyhľadávania predávať, a preto používatelia vždy vedia, že ich výsledky sú relevantné a nie zaplatené inými osobami.

 • Zeitgeist 2003

  31.12.2003

  Potom, čo sme za uplynulý rok zaznamenali viac ako 55 miliárd uskutočnených vyhľadávaní vydávame koncoročné zhrnutie Zeitgeist 2003, ktoré ponúka jedinečný pohľad na významné udalosti a najhorúcejšie trendy roka. Toto je desať najpopulárnejších dopytov roka:

  1. britney spears
  2. harry potter
  3. matrix
  4. shakira
  5. david beckham
  6. 50 cent
  7. iraq (irak)
  8. lord of the rings (pán prsteňov)
  9. kobe bryant
  10. tour de france
 • Index vyhľadávania

  17.2.2004

  Náš index vyhľadávania dosiahol nový míľnik: 6 miliárd položiek, vrátane 4,28 miliárd webových stránok a 880 miliónov obrázkov.

 • Gmail

  1.4.2004

  Testujeme ukážkovú verziu služby Gmail, bezplatnej služby pošty na webe založenú na vyhľadávaní poskytujúcu ukladací priestor s kapacitou až 8 miliárd bitov informácií, čo sa rovná 500 000 stránkam v e-maile. A to pre každého používateľa. Vznik služby Gmail bol inšpirovaný používateľom služby Google, ktorý sa sťažoval na zlú kvalitu existujúcich e-mailových služieb.

  Viac informácií

 • Mobilné vyhľadávanie pomocou správ SMS

  07.10.2004

  Uvádzame na trh službu Google SMS, ktorá vám prináša šikovný spôsob, ako získať zoznam neďalekých reštaurácií, vyhľadať význam slova, nájsť cenu produktu alebo nájsť nejakú oblasť či PSČ. Službu Google SMS môžete dokonca použiť na vypočítanie prepitného. Ak váš telefón povoľuje textové správy, môžete na území Spojených štátov odoslať svoj dopyt na 5-miestne skrátené číslo 46645 (na väčšine telefónov sú to tlačidlá GOOGL). Výsledky vášho dopytu vám budú následne odoslané vo forme textových správ (nie odkazov).

  Viac informácií

 • Študovňa Google

  8.10.2004

  Služba Študovňa Google vo verzii beta umožňuje akademickým pracovníkom prehľadávať odbornú literatúru, odborne posúdené články, dizertačné práce, knihy, koncepty článkov, abstrakty a technické správy – to všetko zdarma. V spoločnosti Google získavame z akademického výskumu veľmi veľa. Táto služba predstavuje jeden zo spôsobov, ako môžeme komunite výskumných pracovníkov tento dlh splatiť. Dúfame, že s pomocou služby Študovňa Google budeme môcť všetci stáť na pleciach obrov.

  Viac informácií

 • Google Desktop Search

  14.10.2004

  Služba Google Desktop Search prináša technológiu vyhľadávania Google k údajom na hranici možného – k údajom na vašom preplnenom pevnom disku. Táto malá (700 kB) aplikácia je navrhnutá tak, aby vám na vašom pevnom disku pomohla nájsť všetky typy súborov, vrátane súborov balíka Office, e-mailov, súborov s rozhovormi v službe AIM a tiež hudbu, obrázky, videá a ďalší obsah.

  Viac informácií

 • Index vyhľadávania

  10.11.2004

  Oznamujeme, že náš index webových stránok dosiahol číslo 8 miliárd. V tejto chvíli sa to zdá byť skutočne veľa.

  Viac informácií

 • Vyhľadávanie kníh Google

  14.12.2004

  Svetové knihy sú naveky zachované vďaka programu Google Print (neskôr premenovanému na Vyhľadávanie kníh Google). V tento deň oznamujeme partnerstvo digitálneho skenovania uzavreté s knižnicami v Harvarde, Stanforde, Michiganskej univerzite, univerzite v Oxforde a s newyorskou verejnou knižnicou. Naším cieľom je priblížiť svet kníh novej generácii čitateľov. Vďaka spolupráci s knižnicami a vydavateľmi máme teraz prístup k miliónom kníh, vrátane množstva unikátnych zväzkov, ktoré už roky nikto nečítal, a tisícov kníh, z ktorých nebola robená dotlač a nikto ich už nevydáva.

  Viac informácií

 • Zeitgeist 2004

  22.12.2004

  Koncoročné zhrnutie Zeitgeist 2004 ponúka na základe miliárd vyhľadávaní vykonaných používateľmi Google po celom svete jedinečný pohľad na významné udalosti a trendy roka. Toto je desať najobľúbenejších dopytov:

  1. britney spears
  2. paris hilton
  3. christina aguilera
  4. pamela anderson
  5. chat
  6. games (hry)
  7. carmen electra
  8. orlando bloom
  9. harry potter
  10. mp3
 • Služba Google Video

  25.1.2005

  Uvádzame na trh službu Google Video, ktorá umožňuje prehľadávať index prepisov nedávnych televíznych programov. V tejto chvíli je fáza vývoja produktu vo verzii beta – používateľom sa pri reláciách, ktoré zodpovedajú vyhľadávaciemu dopytu, zobrazujú len snímky a úryvky textu a vyhľadávať je možné len relácie z niekoľkých kanálov v období od decembra 2004. V nasledujúcich mesiacoch však budeme službu Google Video neustále vylepšovať, takže, slovami televíznych hlásateľov, neprestaňte nás sledovať.

  Viac informácií

 • Index služby Vyhľadávanie obrázkov

  7.2.2005

  Tento deň predstavuje významný míľnik, pretože služba Vyhľadávanie obrázkov Google oznamuje, že počet indexovaných obrázkov dosiahol 1,1 miliardy a nie sú to len obrázky mačiek.

  Viac informácií

 • Služba iGoogle

  19.5.2005

  Google Labs uvoľňuje našu prispôsobenú domovskú stránku (dnes nazývanú iGoogle), ktorá vám umožňuje formovať Internet podľa vašich predstáv. Môžete tak urobiť pridaním titulkov správ, počasia a ďalších funkcií na domovskú stránku Google. Späť na „klasický“ vzhľad služby Google môžete prepnúť jediným kliknutím myšou.

  Viac informácií

 • Prekladač Google

  22.8.2005

  Čože? Prekladač Google dosahuje v súťaži v strojovom preklade usporiadanou americkou vládou v roku 2005 vynikajúce výsledky a ako dokazujú aj neskoršie dátumy na tejto časovej osi, pre tím zaoberajúci sa prekladaním je to len začiatok.

  Viac informácií

 • Vyhľadávanie blogov Google

  15.9.2005

  Blogovanie má nepochybne úspech. Ako však zistíte, o čom blogeri píšu? Predstavujeme službu Vyhľadávanie blogov Google, ktorá prináša výsledky vyhľadávania v blogoch písaných v množstve jazykoch rýchlosťou služieb Google bez ohľadu na to, kde sú hostené alebo napísané. Môžete vyhľadávať podľa témy, adresy URL, kľúčových slov alebo môžete vyhľadávanie obmedziť na konkrétne blogy alebo rozsah dátumov.

  Viac informácií

 • Zeitgeist 2005

  20.12.2005

  Miliardy vyhľadávaní Google. Jeden rok. Zeitgeist z týchto dopytov vytvára mozaiku, ktorá zachytáva jeden rok. Toto je desať najčastejších vyhľadávaní:

  1. Myspace
  2. Ares
  3. Baidu
  4. wikipedia
  5. orkut
  6. iTunes
  7. Sky News
  8. World of Warcraft
  9. Green Day
  10. Leonardo da Vinci
 • Google Finance

  21.3.2006

  Pomáhame vám zorientovať sa vo financiách. Ponúkame vám rýchly a jednoduchý prístup k obchodným a finančným informáciám o verejných a súkromných spoločnostiach a podielových fondoch. Služba Google Finance obsahuje interaktívne grafy, vyhľadávanie spoločností podľa názvu alebo burzového symbolu, správy zo služby Google News zoskupené podľa témy, aktuálne blogy zo služby Vyhľadávanie blogov Google, diskusné skupiny zamerané na danú tému a intuitívne portfólia na sledovanie vašich finančných údajov.

  Viac informácií

 • Trendy

  10.5.2006

  Je to celé o vás. Pomocou služby Google Trends môžete posúdiť, ako sa o vaše obľúbené témy zaujíma zvyšok sveta. Zadajte až päť tém a pozrite si chronologický prehľad o tom, ako často boli tieto témy vyhľadávané v službe Google. Služba Google Trends poskytuje aj informácie o tom, ako často sa vaše témy objavili v správach služby Google News a v ktorých geografických regiónoch boli vyhľadávané najčastejšie.

  Viac informácií

 • Vlastné vyhľadávanie Google

  23.10.2006

  Lepší ako Google? Prečo nie. Uvedenie Vlastného vyhľadávacieho nástroja Google na trh dáva blogerom a vlastníkom webových stránok možnosť vytvoriť vyhľadávač prispôsobený ich konkrétnym záujmom alebo konkrétnym záujmom ich používateľov.

  Viac informácií

 • Vyhľadávanie patentov

  14.12.2006

  Vďaka uvoľneniu služby Vyhľadávanie patentov vo verzii beta môžete spoznať príbehy, ktoré stoja za produktmi dennej potreby, ako sú lepiaca páska a kontaktné šošovky, alebo sa dozvedieť o tisícoch neznámych vynálezoch, o ktorých ste pravdepodobne ani nevedeli, že existujú. Služba Patenty Google umožňuje vyhľadávať v celom texte a ilustráciách viac ako 7 miliónov patentov registrovaných v Spojených štátoch.

  Viac informácií

 • Zeitgeist 2006

  28.12.2006

  Čo znamenal rok 2006? Zhrnutie Zeitgeist sa pokúša na túto otázku odpovedať pomocou skúmania vyhľadávacích dopytov Google z tohto roka. Toto sú najhľadanejšie výrazy v roku 2006:

  1. bebo
  2. myspace
  3. world cup (majstrovstvá sveta)
  4. metacafe
  5. radioblog
  6. wikipedia
  7. video
  8. rebelde
  9. mininova
  10. wiki
 • Univerzálne vyhľadávanie

  16.5.2007

  Odteraz všetko na jednom mieste. Na nami usporiadanej udalosti Searchology oznamujeme, že sme o krok bližšie k univerzálnemu vyhľadávaniu. Vytvorili sme totiž spôsob, ako vyhľadávať naprieč všetkými zdrojmi obsahu (web, obrázky, správy, mapy, miesta, videá, knihy) a zobraziť vám integrované výsledky zoradené podľa relevancie.

  Viac informácií

 • Zeitgeist 2007

  15.12.2007

  Pomocou miliárd nazhromaždených vyhľadávacích dopytov Google zachytávame atmosféru roku 2007 . Toto je desať dopytov s najrýchlejšie rastúcou popularitou v USA:

  1. iphone
  2. webkinz
  3. tmz
  4. transformers
  5. youtube
  6. club penguin
  7. myspace
  8. heroes
  9. facebook
  10. anna nicole smith
 • Prekladač Google

  15.5.2008

  Prekladač Google teraz prináša zázrak v podobe okamžitého prekladu online do bulharčiny, chorvátčiny, češtiny, dánčiny, fínčiny, hindčiny, nórčiny, poľštiny, rumunčiny a švédčiny. Celkový počet podporovaných jazykov je teraz 23. Odlično!

  Viac informácií

 • Doodle 4 Google 2008

  21.5.2008

  Milióny hlasujúcich rozhodujú, že najlepší obrázok doodle do tohtoročnej súťaže Doodle 4 Google odoslala žiačka šiesteho ročníka Grace Moon z mesta Castro Valley v Kalifornii.

  Viac informácií

 • Google Site Search

  3.6.2008

  Uvedenie služby Google Site Search na trh umožňuje vlastníkom webových stránok povoliť na svojich stránkach vyhľadávanie využívajúce technológiu Google.

  Viac informácií

 • Služba Knol

  23.7.2008

  Uvádzame na trh novú službu s názvom Knol, ktorá vzdelaným expertom značne uľahčuje písanie článkov a zdieľanie informácií na webe. Autori môžu uverejňovať príspevky na určitú tému v podobe autorských článkov (tiež známych ako knoly) a následne tieto svoje vedomosti zdieľať so všetkými. Každý článok knol je označený autorom alebo skupinou autorov, takže čitatelia môžu jasne vidieť, kto článok napísal a údaje o týchto autoroch. K článkom tiež môžu pridať komentár, ohodnotiť ich alebo k nim napísať recenziu. Pomocou novej funkcie s názvom „moderovaná spolupráca“ môžu čitatelia do článku knol dokonca priamo prispieť. Autor sa potom môže rozhodnúť, či tieto návrhy zohľadní.

  Viac informácií

 • Index vyhľadávania

  25.7.2008

  Aký veľký je web? Oznamujeme, že náš systém indexovania pre spracovávanie odkazov signalizuje, že v službe Google sa momentálne nachádza 1 bilión jedinečných adries URL pričom počet jednotlivých webových stránok narastá o niekoľko miliárd stránok za deň.

  Viac informácií

 • Google Suggest

  25.8.2008

  Uvádzame na trh službu Google Suggest, ktorá vám pomáha formulovať vyhľadávacie dopyty a znížiť počet pravopisných chýb a počet stlačených klávesov. Vďaka tomu šetrí používateľom Internetu pri zadávaní textu zlomky sekúnd, ktoré spoločne predstavujú tisíce hodín.

  Viac informácií

 • Prehliadač Google Chrome

  2.9.2008

  Vydávame prehliadač Google Chrome – nový webový prehliadač s otvoreným zdrojom. Umožňuje vám rýchlo a bezpečne pristupovať k vašim obľúbeným službám Google (Gmail, Mapy Google a Dokumenty Google) a to ešte jednoduchšie než kedykoľvek predtým. Google Chrome ponúka nové jedinečné funkcie, ako napríklad jedno pole pre webové adresy a vyhľadávanie, zjednodušeného správcu preberaných súborov a rozhranie, s cieľom maximálne vám spríjemniť prehliadanie webu.

 • 10. narodeniny spoločnosti Google

  2.9.2008

  Čas letí – spoločnosť Google má 10. narodeniny

 • Projekt 10^100

  24.9.2008

  V rámci našich osláv 10. narodenín uvádzame na trh Projekt 10^100 (tzn. „desať na stú“). Ide o výzvu na predkladanie nápadov, ktorých cieľom je pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí, a o program, ktorý má tie najlepšie z týchto myšlienok zrealizovať. Zaväzujeme sa vyplatiť 10 miliónov dolárov na odštartovanie týchto projektov a pozývame používateľov, aby hlasovali, ktoré nápady sa im páčia.

  Viac informácií

 • Zeitgeist 2008

  10.12.2008

  Zverejňujeme najviac vyhľadávané dopyty zachytávajúce atmosféru roku 2008:

  1. obama
  2. facebook
  3. att
  4. iphone
  5. youtube
  6. fox news
  7. palin
  8. beijing 2008 (peking 2008)
  9. david cook
  10. surf the channel
 • Prekladač Google

  26.2.2009

  Pridaním turečtiny, thajčiny, maďarčiny, estónčiny, albánčiny, maltčiny a galícijčiny oznamujeme, že Prekladač Google je odteraz schopný automatického prekladu medzi 41 jazykmi, čo spolu pokrýva 98 % všetkých jazykov, ktorým rozumejú používatelia Internetu.

  Viac informácií

 • Profily Google

  21.4.2009

  Uvoľňujeme službu Profily Google, ktorá poskytuje možnosť lepšej kontroly nad tým, aké informácie o vás sa zobrazujú ostatným používateľom, keď vás vyhľadajú na Internete. Pri vyhľadávaní podľa mena sa v spodnej časti amerických stránok vyhľadávania zobrazia profily.

  Viac informácií

 • Možnosti vyhľadávania Google

  12.5.2009

  Môže byť vyhľadávanie na webe lepšie a viac prispôsobené? Áno, vždy. To je dôvod, prečo uvádzame na trh Možnosti vyhľadávania Google. Ide o panel s nástrojmi naľavo od výsledkov vyhľadávania, ktorý vám ponúka dokonalejšiu kontrolu nad výsledkami vyhľadávania.

  Viac informácií

 • Doodle 4 Google 2009

  20.5.2009

  Svoje návrhy posielajú tisícky školopovinných detí. Odovzdaných je viac ako 6 miliónov hlasov online. V roku 2009 vyhráva súťaž Doodle 4 Google žiačka šiesteho ročníka Christin Engelberth z mesta San Antonio v Texase.

  Viac informácií

 • Prekladač Google

  31.8.2009

  Čože? Prekladač Google nepodporoval afrikánčinu, bieloruštinu, islandčinu, írčinu, macedónčinu, malajčinu, svahilčinu, waleštinu ani jazyk jidiš? Tak odteraz ich už podporuje.

  Viac informácií

 • Vyhľadávanie v sociálnych sieťach

  26.10.2009

  Vyhľadávanie v sociálnych sieťach, nový experiment z dielne Google Labs, obohacuje vaše výsledky vyhľadávania Google o relevantný verejný obsah od vašich priateľov a ľudí vo vašich kontaktoch, ktorý je pre vás primeraným spôsobom zvýraznený v dolnej časti výsledkov vyhľadávania.

  Viac informácií

 • Google Dashboard

  11.05.2009

  Nový panel Google Dashboard poskytuje transparentnosť a dáva vám väčší prehľad nad údajmi a informáciami súvisiacimi so službami Google. Panel sumarizuje údaje jednotlivých používaných produktov a poskytuje vám priame odkazy, vďaka ktorým môžete ovládať svoje osobné údaje a nastavenia – to všetko na vhodnom a bezpečnom mieste.

  Viac informácií

 • Zeitgeist 2009

  01.12.2009

  Čo sa udialo v roku 2009? Tohtoročné zhrnutie Zeitgeist zachytáva ducha miliárd vyhľadávacích dopytov Google. Toto sú najrýchlejšie rastúce dopyty roka:

  1. twitter
  2. michael jackson
  3. facebook
  4. hulu
  5. hi5
  6. glee
  7. paranormal activity
  8. natasha richardson
  9. farrah fawcett
  10. lady gaga
 • Google Goggles

  07.12.2009

  Uvádzame na trh Google Goggles, novú aplikáciu pre vizuálne vyhľadávanie určenú pre telefóny so systémom Android. Umožňuje vyhľadávať na webe tým, že niečo odfotíte (namiesto toho, aby ste zadávali slová). Odfoťte pamätihodnosť, značku, logo, obal knihy alebo umelecké dielo a získajte výsledky vyhľadávania, ktoré sa zhodujú s vaším obrázkom. Ak potrebujete informácie o firme, stačí váš telefón nasmerovať na obchod a aplikácia Goggles vám s pomocou čipu GPS a kompasu v telefóne zobrazí názov firmy.

  Viac informácií

 • Vyhľadávanie v reálnom čase Google

  07.12.2009

  Naša nová funkcia Vyhľadávanie v reálnom čase udržuje vaše výsledky vyhľadávania stále aktuálne. Využíva na to pravidelné aktualizácie od používateľov obľúbených stránok, ako je napríklad Twitter, a tiež titulky správ a príspevky na blogoch uverejnené len pár sekúnd pred vykonaním vyhľadávania.

  Viac informácií

 • Narodeniny sira Isaaca Newtona

  4.1.2010

  Na počesť 368. narodenín sira Isaaca Newtona vytvárame náš prvý interaktívny obrázok Doodle.

 • Reklamný spot Láska z Paríža

  7.2.2010

  Uvádzame našu úplne prvú reklamu vysielanú počas zápasu o pohár Super Bowl, ktorá vyrozpráva milostný príbeh prostredníctvom vyhľadávacích výrazov. Je to jedno z mnohých videí vyzdvihujúcich ľudské príbehy, ktoré sa skrývajú za vyhľadávaním.

 • Topeka

  1.4.2011

  Pri príležitosti Dňa bláznov (1. apríl) sme názov našej spoločnosti zmenili na Topeka. Spravili sme tak na znak pocty mestu Topeka v Kansase, ktoré si v rámci úsilia priniesť doň našu experimentálnu optickú sieť zmenilo svoj názov na Google.

  Viac informácií

 • Nová tvár výsledkov vyhľadávania

  5.5.2010

  Prichádzame s novým vzhľadom stránky s výsledkami vyhľadávania, ktorý na ľavej strane obsahuje nový panel spájajúci najrelevantnejšie vyhľadávacie nástroje a spresnenia vašich dopytov. Teraz môžete rýchlo prechádzať medzi rôznymi typmi výsledkov, ako sú knihy, obrázky a správy, alebo obmedziť výsledky podľa času či témy. Nová funkcia „Niečo iné“ v spodnej časti panela na ľavej strane vám pomáha nájsť ďalšie témy, ktoré súvisia s vaším dopytom.

  Viac informácií

 • Doodle Pac-man

  21.5.2010

  Pri príležitosti osláv 30. narodenín hry Pac-man zverejňujeme náš úplne prvý hrateľný obrázok doodle obsahujúci všetkých 256 úrovní plných zábavy z požierania bodiek (a tiež pani Pac-manovú). Hra je tak obľúbená, že sa rozhodujeme prideliť jej stále miesto na našich stránkach.

  Viac informácií

 • Doodle 4 Google 2010

  26.5.2010

  Po prijatí viac ako 33 000 študentských návrhov a miliónoch udelených hlasov online s hrdosťou oznamujeme, že víťazom súťaže Doodle For Google za 2010 sa stáva žiačka tretieho ročníka Makenzie Melton z mesta El Dorado Springs v štáte Missouri.

  Viac informácií

 • Prispôsobenie stránok Google.com

  2.6.2010

  Uvádzame na trh možnosť prispôsobenia domovskej stránky Google.sk, vďaka ktorej si môžete prispôsobiť obrázok na pozadí.

  Viac informácií

 • Caffeine

  8.6.2010

  Uvádzame na trh Caffeine, náš nový systém indexovania, ktorý poskytuje o 50 percent aktuálnejšie výsledky vyhľadávania na webe ako náš predchádzajúci index a stáva sa najväčšou zbierkou webového obsahu, akú sme kedy ponúkli.

  Viac informácií

 • Vyhľadávanie v reálnom čase Google

  26.8.2010

  Vyhľadávanie v reálnom čase Google získava novú samostatnú domovskú stránku spolu s ďalšími nástrojmi pre skúmanie a spresnenie výsledkov v reálnom čase.

  Viac informácií

 • Doodle Buckyball

  4.9.2010

  Náš interaktívny obrázok doodle pripomína 25. výročie objavu molekúl typu Buckyball.

 • Doodle Particle

  6.9.2010

  Ako predzvesť uvedenia služby Dynamické vyhľadávanie Google na trh uverejňujeme tento obrázok doodle, ktorý je rýchly, zábavný a interaktívny – teda presne taký, aké by podľa nás malo byť aj samotné vyhľadávanie.

 • Dynamické vyhľadávanie Google

  8.9.2010

  Uvádzame na trh Dynamické vyhľadávanie Google, nové vylepšenie vyhľadávania, ktoré zobrazuje výsledky už počas zadávania dopytu. Teraz môžete zobraziť výsledky vyhľadávanie bez toho, aby ste museli zadať celý vyhľadávací dopyt alebo klikať na tlačidlo „Hľadať“. Môžete použiť navrhnuté znenie výrazu, ktoré vám môže pomôcť lepšie sformulovať a priebežne prispôsobovať vyhľadávací výraz, až kým sa výsledky nebudú zhodovať s tým, čo hľadáte.

  Viac informácií

 • Informácie o transparentnosti

  20.9.2010

  Naše interaktívne informácie o transparentnosti vám umožňujú zobraziť požiadavky na poskytnutie informácií o používateľoch alebo na zablokovanie či cenzúru obsahu, ktoré sme dostali od vládnych orgánov.

  Viac informácií

 • Doodle s Johnom Lennonom

  9.10.2010

  Predstavujeme animovaný obrázok doodle oslavujúci 70. výročie narodenia Johna Lennona.

 • Všetko najlepšie k narodeninám!

  16.10.2010

  John Lennon, Norman Rockwell, Isaac Newton a teraz aj vy. Keď vo svojom profile Google uvediete dátum svojich narodenín, domovská stránka Google zobrazí pri príležitosti tohto výnimočného dňa obrázok doodle špeciálne pre vás (uistite sa však, že ste prihlásení).

 • Vyhľadávanie miest

  27.10.2010

  Uvádzame na trh službu Vyhľadanie miest, nový druh lokálneho vyhľadávania, ktorý utrieďuje informácie z celého sveta týkajúce sa miest. Keď teraz budete vyhľadávať miestne informácie, zobrazí sa vám zoznam konkrétnych miest označených červenými špendlíkmi a vy sa tak budete môcť ľahšie rozhodnúť, kam sa vydať. Vyhľadávanie miest ďalej ponúka na jednej stránke s výsledkami vyhľadávania relevantnejšie odkazy a poskytuje odkazy na iné stránky, na ktorých nájdete viac informácií – pomôže vám to rýchlejšie nájsť miesto, ktoré hľadáte.

  Viac informácií

 • Dynamický náhľad

  9.11.2010

  Uvádzame na trh Dynamické náhľady, zobrazenie náhľadu výsledkov vyhľadávania, ktorý vám pomocou zobrazenia snímky webu jednotlivých možností spolu s textovými bublinami zvýrazňujúcimi vyhľadávacie výrazy na danej stránke pomáha rýchlo vybrať ten správny výsledok. Jedným kliknutím na lupu vo vašich výsledkoch sa vám zobrazí dynamický náhľad danej webovej stránky. Po aktivácii Dynamických náhľadov môžete zobraziť ďalšie náhľady umiestnením kurzoru myši nad ďalšie výsledky.

  Viac informácií

 • Živé výsledky NBA

  3.12.2010

  Strieľame a skórujeme v spolupráci so stránkami NBA.com. Priamo vo výsledkoch vyhľadávania vám tak zobrazujeme výsledky zápasov, rozpisy zápasov, tabuľky, odkazy na priame prenosy, ukážky zo zápasov a rekapitulácie v reálnom čase.

  Viac informácií

 • Vyhľadávanie miest v mobile

  3.12.2010

  Vyhľadanie miest je teraz k dispozícií aj v mobiloch. Umožňuje vyhľadať v zariadeniach smartphone napríklad [múzeá bratislava] a získať výsledky napríklad pre Slovenské národné múzeum v Bratislave. Pri výsledkoch sa zobrazujú prehľadne zoskupené komentáre a recenzie.

  Viac informácií

 • Internetový obchod Chrome

  7.12.2010

  Otvárame Internetový obchod Chrome, online trhovisko, kde môžete nájsť tisíce aplikácií, rozšírení a motívov pre prehliadač Google Chrome. Môžete tu vyhľadať rôzne kategórie a stránky jednotlivých položiek, prečítať si recenzie a hodnotenia alebo ich pridávať. Ak používate viacero počítačov, môžete svoje aplikácie, rozšírenia a motívy synchronizovať medzi všetkými počítačmi pomocou synchronizácie prehliadača.

  Viac informácií

 • Zeitgeist 2010

  9.12.2010

  Atmosféru roku 2010 zachytávame pomocou miliárd vyhľadávacích dopytov Google. Zoznámte sa s trendmi, udalosťami a videom rekapitulujúcim rok 2010. Toto je desať najrýchlejšie rastúcich vyhľadávacích dopytov:

  1. chatroulette
  2. ipad
  3. justin bieber
  4. nicki minaj
  5. friv
  6. myxer
  7. katy perry
  8. twitter
  9. gamezer
  10. facebook
 • Dynamické vyhľadávanie Google pre mobil

  10.12.2010

  V snahe ponúknuť výsledky vyhľadávania na webe rýchlosťou blesku uvádzame službu Dynamické vyhľadávanie pre mobil vo verzii beta, ktorá je dostupná vo viac ako 28 jazykoch a 40 krajinách po celom svete.

  Viac informácií

 • Aktualizácie Vyhľadávania v sociálnych sieťach

  17.2.2011

  Oznamujeme aktualizácie Vyhľadávania v sociálnych sieťach: po prihlásení do účtu Google teraz môžete vidieť výsledky a odkazy zdieľané ľuďmi, s ktorými ste prepojení v službách Twitter, Flickr, Blogger a ďalších verejne dostupných službách – všetko spolu na stránke s výsledkami vyhľadávania. Mená a profilové fotky ľudí, ktorí takéto informácie zdieľali alebo uverejnili, sa zobrazia pod výsledkami.

  Viac informácií

 • Zobrazovanie receptov

  24.2.2011

  Uvádzame na trh službu Zobrazovanie receptov, vďaka ktorej si môžete výsledky vyhľadávania prispôsobiť tak, aby sa vám zobrazovali len recepty. Pomocou prehľadných hodnotení, ingrediencií a obrázkov si nakoniec vyberiete ten správny. Môžete vyhľadávať aj konkrétne recepty (napríklad [bábovka]), všeobecnejšie témy ([jahody]) alebo dokonca nájsť recepty, ktoré sa hodia k sviatku či udalosti ([Veľká noc]). Ak chcete prejsť do služby Zobrazenie receptov, kliknite na odkaz „Recepty“ na paneli na ľavej strane stránky s výsledkami vyhľadávania.

 • Vylepšené profily Google

  2.3.2011

  Profily Google získavajú nový vzhľad, vďaka ktorému sa kontrola nad vaším verejným profilom a jeho dopĺňanie stávajú dokonca ešte jednoduchšími. Navštívením stránky profiles.google.com si môžete vytvoriť profil, ktorý najlepšie vystihuje spôsob, akým sa chcete prezentovať pred ostatnými používateľmi.

  Viac informácií

 • Dynamický náhľad v mobile

  8.3.2011

  Uvádzame na trh službu Dynamický náhľad v mobile. Podobne ako počítačová verzia Dynamického náhľadu vám táto služba umožní vizuálne porovnať výsledky vyhľadávania na základe snímok webových stránok. Uľahčí a urýchli vám to výber toho správneho výsledku.

  Viac informácií

 • Tlačidlo +1

  30.3.2011

  Predstavujeme tlačidlo +1, ktoré stručne vyjadruje, že je niečo „skutočne skvelé“ alebo že to „musíte vidieť“. Kliknutím na tlačidlo +1 pomôžete priateľom, ľudom vo svojich kontaktoch a ostatným používateľom webu nájsť tie najlepšie položky vo vyhľadávaní Google. Tlačidlo +1 vám môže pomôcť aj pri zobrazení tých správnych odporúčaní týkajúcich sa tém, o ktoré sa zaujímate. A všetky presne tam, kde ich chcete mať – vo výsledkoch vyhľadávania.

 • Doodle s Charliem Chaplinom

  15.4.2011

  Na počesť 122. výročia narodenia sira Charlesa Spencera Chaplina vytvárame náš úplne prvý obrázok doodle vo forme videa so živými hercami.

  Pozrieť

 • Obrázky Google s možnosťou triedenia

  9.5.2011

  Umožňujeme používateľom zoradiť výsledky v službe Obrázky Google podľa témy, takže nemusíte témy prechádzať len očami – kliknutím na možnosť Zoradiť podľa tém na paneli na ľavej strane môžete výsledky okamžite zoradiť a nájsť presne ten obrázok, ktorý potrebujete.

  Viac informácií

 • 96. narodeniny Lesa Paula

  9.6.2011

  Precvičte si svoju hru na gitaru online pomocou tohto interaktívneho obrázka doodle.

 • Dynamické stránky

  14.6.2011

  Predstavujeme Dynamické stránky, novú funkciu, ktorá používateľom pomáha nájsť požadované výsledky vyhľadávania ešte rýchlejšie, v niektorých prípadoch dokonca okamžite. Funkcia Dynamické stránky je založená na technológii predbežného vykresľovania, ktorú začleňujeme do prehliadača Chrome. Ak pri vyhľadávaní na webe existuje vysoká pravdepodobnosť, že určitý výsledok predstavuje najlepšiu odpoveď na váš dopyt, funkcia sa automaticky spustí.

 • Hlasové vyhľadávanie

  14.6.2011

  Prvý raz predstavujeme hlasové vyhľadávanie v počítačoch. Namiesto písania môžete kliknúť na ikonu mikrofónu, vysloviť vyhľadávací dopyt a nájsť, čo hľadáte. Čokoľvek vám napadne, od počasia cez časy premietania filmov až po veci, ktoré napríklad dokážete vysloviť, ale neviete, ako sa píšu, napríklad recept s mozarellou bolognese – ak to dokážete vysloviť, môžete to vyhľadať.

 • Vyhľadávanie podľa obrázka

  14.6.2011

  Predstavujeme funkciu, ktorá umožňuje vyhľadávať podľa obrázka. Teraz môžete začať v službe Google hľadať pomocou vlastných fotografií alebo obrázkov z webu. Z výsledkov, ktoré sa vám zobrazia pri vyhľadávaní podľa obrázka, uvidíte, kde všade na webe je možné nájsť daný obrázok a podobné obrázky. Ukážeme vám, ktoré webové stránky tento obrázok obsahujú, alebo nájdeme ten istý obrázok v iných veľkostiach či rozlíšeniach.

 • Vyhľadávanie letov

  13.9.2011

  Uvádzame na trh službu Vyhľadávanie letov, nový nástroj na preskúmanie cestovných možností a naplánovanie vašej cesty. Pomocou služby Vyhľadávanie letov si môžete zobraziť prehľadný zoznam vhodných letov. Nie ste si istí, kam chcete cestovať? Vyhľadávanie letov vám môže pomôcť s preskúmaním vašich cestovných možností a destinácií. Vyberte mesto odletu a môžete prechádzať mapu s možnosťami zakúpenia leteniek do rôznych destinácií. Služba Vyhľadávanie letov vám tiež pomôže zobraziť dátumy s nízkymi cenami leteniek.

  Viac informácií

 • Súvisiaci ľudia a súvisiace stránky

  10.1.2012

  Predstavujeme funkciu Súvisiaci ľudia a súvisiace stránky umožňujúcu nielen objaviť ľudí a značky súvisiace s vaším vyhľadávaním, ale ich aj prepojiť pridaním do vašich kruhov.

 • Profily vo vyhľadávaní

  10.1.2012

  Ako súčasť projektu Vyhľadávanie a váš svet uvádzame na trh službu Profily vo vyhľadávaní. Ide o funkciu, ktorá pri vyhľadávaní mien okamžite zobrazí profily Google ľudí s týmto menom a umožní vám ich tak rýchlejšie nájsť. Ak navyše vytvoríte svoj vlastný profil Google a povolíte, aby bol vo vyhľadávaní viditeľný, vďaka službe Google sa budú môcť na svetlo sveta dostať najrelevantnejšie informácie o vás.

 • Osobné výsledky vyhľadávania

  10.1.2012

  Osobné výsledky vyhľadávania uvádzame na trh ako jednu z funkcií projektu Vyhľadávanie a váš svet. Vďaka osobným výsledkom vyhľadávania sa spoločne s výsledkami z webu zobrazia aj relevantné tipy, fotografie a príspevky od vašich priateľov. Osobné výsledky vyhľadávania sú označené ikonou. Budete teda vedieť, že sú určené len pre vás. Tieto výsledky vyhľadávania sú osobné a súkromné. Ak chcete, aby sa zobrazovali, musíte sa prihlásiť do účtu Google.

 1. 1997
  • Spustené Vyhľadávanie Google

   Spustené Vyhľadávanie Google

 2. 1998
  • Prvé sviatočné logo

   Prvé sviatočné logo

 3. 2000
  • Jazyky

   Jazyky

  • Index vyhľadávania

   Index vyhľadávania

  • Jazyky

   Jazyky

  • Panel s nástrojmi Google

   Panel s nástrojmi Google

 4. 2001
  • Jazyky

   Jazyky

  • Vyhľadávanie obrázkov Google

   Vyhľadávanie obrázkov Google

  • Index vyhľadávania

   Index vyhľadávania

  • Zeitgeist 2001

   Zeitgeist 2001

 5. 2002
  • Google News

   Google News

  • Zeitgeist 2002

   Zeitgeist 2002

  • Froogle

   Froogle

 6. 2003
  • Zeitgeist 2003

   Zeitgeist 2003

 7. 2004
  • Index vyhľadávania

   Index vyhľadávania

  • Gmail

   Gmail

  • Mobilné vyhľadávanie pomocou správ SMS

   Mobilné vyhľadávanie pomocou správ SMS

  • Študovňa Google

   Študovňa Google

  • Google Desktop Search

   Google Desktop Search

  • Index vyhľadávania

   Index vyhľadávania

  • Vyhľadávanie kníh Google

   Vyhľadávanie kníh Google

  • Zeitgeist 2004

   Zeitgeist 2004

 8. 2005
  • Služba Google Video

   Služba Google Video

  • Index služby Vyhľadávanie obrázkov

   Index služby Vyhľadávanie obrázkov

  • Služba iGoogle

   Služba iGoogle

  • Prekladač Google

   Prekladač Google

  • Vyhľadávanie blogov Google

   Vyhľadávanie blogov Google

  • Zeitgeist 2005

   Zeitgeist 2005

 9. 2006
  • Google Finance

   Google Finance

  • Trendy

   Trendy

  • Vlastné vyhľadávanie Google

   Vlastné vyhľadávanie Google

  • Vyhľadávanie patentov

   Vyhľadávanie patentov

  • Zeitgeist 2006

   Zeitgeist 2006

 10. 2007
  • Univerzálne vyhľadávanie

   Univerzálne vyhľadávanie

  • Zeitgeist 2007

   Zeitgeist 2007

 11. 2008
  • Prekladač Google

   Prekladač Google

  • Doodle 4 Google 2008

   Doodle 4 Google 2008

  • Google Site Search

   Google Site Search

  • Služba Knol

   Služba Knol

  • Index vyhľadávania

   Index vyhľadávania

  • Google Suggest

   Google Suggest

  • Prehliadač Google Chrome

   Prehliadač Google Chrome

  • 10. narodeniny spoločnosti Google

   10. narodeniny spoločnosti Google

  • Projekt 10^100

   Projekt 10^100

  • Zeitgeist 2008

   Zeitgeist 2008

 12. 2009
  • Prekladač Google

   Prekladač Google

  • Profily Google

   Profily Google

  • Možnosti vyhľadávania Google

   Možnosti vyhľadávania Google

  • Doodle 4 Google 2009

   Doodle 4 Google 2009

  • Prekladač Google

   Prekladač Google

  • Vyhľadávanie v sociálnych sieťach

   Vyhľadávanie v sociálnych sieťach

  • Google Dashboard

   Google Dashboard

  • Zeitgeist 2009

   Zeitgeist 2009

  • Google Goggles

   Google Goggles

  • Vyhľadávanie v reálnom čase Google

   Vyhľadávanie v reálnom čase Google

 13. 2010
  • Narodeniny sira Isaaca Newtona

   Narodeniny sira Isaaca Newtona

  • Reklamný spot Láska z Paríža

   Reklamný spot Láska z Paríža

  • Topeka

   Topeka

  • Nová tvár výsledkov vyhľadávania

   Nová tvár výsledkov vyhľadávania

  • Doodle Pac-man

   Doodle Pac-man

  • Doodle 4 Google 2010

   Doodle 4 Google 2010

  • Prispôsobenie stránok Google.com

   Prispôsobenie stránok Google.com

  • Caffeine

   Caffeine

  • Vyhľadávanie v reálnom čase Google

   Vyhľadávanie v reálnom čase Google

  • Doodle Buckyball

   Doodle Buckyball

  • Doodle Particle

   Doodle Particle

  • Dynamické vyhľadávanie Google

   Dynamické vyhľadávanie Google

  • Informácie o transparentnosti

   Informácie o transparentnosti

  • Doodle s Johnom Lennonom

   Doodle s Johnom Lennonom

  • Všetko najlepšie k narodeninám!

   Všetko najlepšie k narodeninám!

  • Vyhľadávanie miest

   Vyhľadávanie miest

  • Dynamický náhľad

   Dynamický náhľad

  • Živé výsledky NBA

   Živé výsledky NBA

  • Vyhľadávanie miest v mobile

   Vyhľadávanie miest v mobile

  • Internetový obchod Chrome

   Internetový obchod Chrome

  • Zeitgeist 2010

   Zeitgeist 2010

  • Dynamické vyhľadávanie Google pre mobil

   Dynamické vyhľadávanie Google pre mobil

 14. 2011
  • Aktualizácie Vyhľadávania v sociálnych sieťach

   Aktualizácie Vyhľadávania v sociálnych sieťach

  • Zobrazovanie receptov

   Zobrazovanie receptov

  • Vylepšené profily Google

   Vylepšené profily Google

  • Dynamický náhľad v mobile

   Dynamický náhľad v mobile

  • Tlačidlo +1

   Tlačidlo +1

  • Doodle s Charliem Chaplinom

   Doodle s Charliem Chaplinom

  • Obrázky Google s možnosťou triedenia

   Obrázky Google s možnosťou triedenia

  • 96. narodeniny Lesa Paula

   96. narodeniny Lesa Paula

  • Dynamické stránky

   Dynamické stránky

  • Hlasové vyhľadávanie

   Hlasové vyhľadávanie

  • Vyhľadávanie podľa obrázka

   Vyhľadávanie podľa obrázka

  • Vyhľadávanie letov

   Vyhľadávanie letov

 15. 2012
  • Súvisiaci ľudia a súvisiace stránky

   Súvisiaci ľudia a súvisiace stránky

  • Profily vo vyhľadávaní

   Profily vo vyhľadávaní

  • Osobné výsledky vyhľadávania

   Osobné výsledky vyhľadávania