Çözüldü İnternet var ama yerel ağ bağlantısı yok yazıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GurkanOzt

Centipat
Arkadaşlar yeni topladığım masaüstü bilgisayarımda ekran görüntüsündeki durumu yaşıyorum, bu bir sorun mu değil mi emin olamadım.

İnternete ethernet kablosuyla bağlıyım ve bu konuyu aynı bilgisayardan açıyorum ama sağ alttaki internet simgesine tıklayınca yerel ağ bağlantısı - internet yok yazıyor.

Bilen biri yardımcı olabilir mi?

EDİT:Arkadaşlar sorunu çözdüm,benzer problem yaşayanlar,

Başlat\Aramaya Başla bölümüne CMD yazdığınızda arama sonucu olarak gelen CMD dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan Komut İstemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazınız.

1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığınız teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Winsock kataloğunun başarıyla sıfırlandığını teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

5 - ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

6 - Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

adımlarını izleyerek sorunu giderebilirler.

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    437,1 KB · Görüntüleme: 223
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı