Drive logo

با قابلیت‌های ذخیره‌سازی Drive آشنا شوید

چیزهای شما، به سبک شما - قابلیت‌های Drive

 

فضای ذخیره‌سازی با Drive، ‏Gmail و Google Photos کار می‌کند، بنابراین می‌توانید فایل‌ها را ذخیره کنید، پیوست‌های رایانامه را ذخیره کنید و از عکس‌ها مستقیماً در Drive نسخه پشتیبان تهیه کنید. همچنین در صورت نیاز می‌توانید طرح فضای ذخیره‌سازی ابری بزرگتری بخرید.

نشان‌واره ۱۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان Google Drive

عکس‌ها، ویدیوها، ارائه‌ها، فایل‌های PDF - حتی فایل‌های Microsoft Office. فرقی نمی‌کند چه نوع فایلی باشد، همه چیز به‌صورت ایمن در Drive ذخیره می‌شود.

فهرست نوع فایل Google Drive شامل تصاویر، اسناد و موسیقی

فایل‌های موجود در Drive تازمانی که آنها را با دیگران به اشتراک نگذارید، خصوصی خواهند بود. می‌توانید به‌سرعت از دیگران دعوت کنید هر فایل یا پوشه‌ای را که انتخاب می‌کنید، ببینند، روی آن نظر بگذارند یا آن را ویرایش کنند. مشارکت آنلاین آسان می‌شود.

حریم خصوصی Google Drive و گزینه‌های اشتراک‌گذاری

ایمنی فایلتان بسیار مهم است. به همین دلیل است که هر اتفاقی برای تلفن هوشمند، رایانه لوحی یا رایانه‌تان بیفتد، همه فایل‌ها در Drive ایمن می‌مانند. Drive با استفاده از SSL رمزگذاری می‌شود، همان پروتکل امنیتی که در Gmail و سایر سرویس‌های Google نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قفل امنیتی Google Drive

ساخته شده برای کار با Google

 
پیوست عکس Gmail با یک کلیک در drive ذخیره می‌شود

در Gmail روی یک پیوست بروید و نشان‌واره Drive را جستجو کنید. از آنجا می‌توانید هر پیوستی را در Drive خودتان ذخیره کنید تا بتوانید آنها را در یک مکان امن و واحد سازماندهی کنید و به اشتراک بگذارید.

پیوست عکس Gmail با یک کلیک در drive ذخیره می‌شود

Drive می‌تواند اشیاء موجود در تصاویر و نوشتار موجود در اسناد اسکن‌شده را تشخیص دهد. بنابراین می‌توانید کلمه‌ای مانند «برج ایفل» را جستجو کنید و اسناد نوشتاری شامل آن کلمه و همچنین تصاویری از برج ایفل واقعی دریافت کنید.

عکس ساحل اورگان در Google Drive ذخیره شد و در Google+‎ به اشتراک گذاشته شد

عکس‌هایتان را در Drive ذخیره کنید و ببینید چطور با Google Photos به آنها زندگی داده می‌شود. به‌راحتی به‌صورت حرفه‌ای آنها را ویرایش کنید، همراه با پویانمایی، فیلم و سایر موارد.

داده‌های Google Drive در Chromebooks

Google Drive در Chromebooks از قبل نصب شده است، بنابراین از فایل‌ها و عکس‌هایتان به‌طور خودکار نسخه پشتیبان تهیه می‌شود. با جدیدترین Chromebooks، به‌مدت دو سال از ١٠٠ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان برخوردار خواهید شد.

 

با برنامه‌ها هوشمندانه‌تر کار کنید

 

همراه با دیگران ایجاد کنید و مشارکت داشته باشید. با استفاده از برنامه‌های سندنگار ،کاربرگ‌نگار و اسلایدنگار درحین حرکت اسناد و فایل‌ها را به اشتراک بگذارید، صفحه‌گسترده‌هایی بسازید و ارائه‌ای ایجاد کنید.

سندنگار، کاربرگ‌نگار و اسلایدنگار Google Drive برای اشتراک‌گذاری در دسترس هستند

فرم‌نگار Google به شما امکان می‌دهد یک نظرسنجی انجام دهید یا به‌سرعت با استفاده از یک فرم آنلاین ساده، فهرستی از اعضای تیم تهیه کنید. سپس نتایج را بررسی کنید که مرتب در یک صفحه‌گسترده سازمان‌دهی شده‌اند.

مثالی از فرم‌نگار Google در Google Drive

چیدمان نمودارها را تنظیم کنید، روندنما ایجاد کنید، و سپس با طراحی‌های Google به‌راحتی آنها را به سندهای دیگر اضافه کنید یا در وبسایت جاسازی کنید.

نماد طراح‌نگار Google

عکس نمایه‌تان را ویرایش کنید، با تصویر مناظر مختلف کار کنید، نقشه ذهنی ایجاد کنید و بسیاری کارهای دیگر. با کمک بیش از ١٠٠ برنامه Drive می‌توانید با چیزهایتان کارهای بیشتری انجام دهید. با نصب یکی از آنها از مجموعه Drive در نت‌بازار Chrome، آنها را امتحان کنید.

بیش از ۱۰۰ برنامه Google Drive در دسترس است

حتی کارهای بیشتری با Drive انجام دهید

 
مثالی از ذخیره اسناد در Drive ازطریق عکس‌برداری با تلفن Android

همه اسناد کاغذی‌تان را با Drive for Android اسکن کنید. کافی است از اسنادی مانند رسید، نامه و صورت‌وضعیت‌ها عکس بگیرید و Drive فوراً آنها را به‌عنوان PDF ذخیره می‌کند.

جابه‌جایی Google Drive به حالت آفلاین یا آنلاین

فایل‌ها را به‌طور آفلاین در دسترس قرار دهید تا بتوانید هنگامی که تلفن یا رایانه لوحی‌تان به اینترنت وصل نیست، مثل وقتی که در هواپیما یا در ساختمانی هستید که اتصال اینترنتی خوبی ندارد، آنها را مشاهده کنید.

مثالی از سابقه ویرایش فایل Google Drive

برای اکثر انواع فایل می‌توانید فعالیت‌های انجام‌شده تا ۳۰ روز گذشته را ببینید، به‌راحتی متوجه می‌شوید چه کسی تغییر ایجاد کرده است و می‌توانید به نسخه‌های قبلی برگردید. با این کار تنظیم نسخه فایل به‌راحتی انجام می‌شود.