شرایط خدمات تکمیلی Google Maps/Google Earth

آخرین اصلاح: ۳۱ ژانویه ۲۰۱۸

برای استفاده از Google Maps و Google Earth (‏«Google Maps/Google Earth») از شما سپاسگزاریم.

Google Maps/Google Earth به شما امکان می‌دهند انواع مختلفی از محتوا ازجمله داده‌های نقشه و زمین، تصاویر، فهرست مشاغل، ترافیک، نظرات و سایر اطلاعات مربوطه ارائه‌شده توسط Google، اعطاکنندگان مجوز آن و کاربران را («محتوا»<strong/>) مشاهده کرده و از آن‌ها استفاده کنید.

با دسترسی، بارگیری یا استفاده از Google Maps/Google Earth با این موارد موافقت می‌کنید:

 1. شرایط خدمات Google‏ (<strong«شرایط همگانی»
 2. این شرایط و ضوابط تکمیلی Google Maps/Google Earth (‏«شرایط تکمیلی Maps/Earth»
 3. اعلامیه‌های حقوقی Google Maps/Google Earth (‏«اعلامیه‌های حقوقی »)؛ و
 4. خط‌مشی رازداری Google (‏«خط‌مشی رازداری»).

لطفاً از «شرایط همگانی» شروع کنید و همه این چهار سند را به‌دقت بخوانید. «شرایط همگانی» برای مثال حقوق مالکیت معنوی محتوایی که بارگذاری می‌کنید و مسئولیت‌های شما را هنگام استفاده از محتوای Google یا محتوای شخص ثالث یا هنگام استفاده از Google Maps/Google Earth در حال رانندگی شرح می‌دهد.

در مجموع، به «شرایط همگانی»، «شرایط تکمیلی Maps/Earth»، «اعلامیه‌های حقوقی» و «خط‌مشی رازداری» «قرارداد» گفته می‌شود. این «قرارداد» یک توافقنامه الزام‌آور میان شما و Google در خصوص استفاده شما از Google Maps/Google Earth است.

 1. مجوز. تحت شرایط «قرارداد»، Google مجوز غیرانحصاری و غیرقابل انتقالی برای استفاده از Google Maps/Google Earth به شما ارائه می‌کند، از جمله قابلیت‌هایی که به شما امکان می‌دهد تا از موارد زیر استفاده کنید:

  1. مشاهده و حاشیه‌نویسی نقشه‌ها؛

  2. ایجاد فایل‌های KML و لایه‌های نقشه؛

  3. نمایش عمومی «محتوا» با ارجاع مناسب به‌صورت آنلاین، در ویدیو، کار چاپی؛ و

  4. انجام کارهای بسیار زیاد دیگری که در صفحه مجوزهای استفاده از Google Maps،‏ Google Earth و «نمای خیابان» شرح داده شده است.

 2. رفتار ممنوع. هنگام استفاده از Google Maps/Google Earth، نمی‌توانید (یا نمی‌توانید به کسانی که به نمایندگی از شما عمل می‌کنند اجازه دهید):

  1. هیچ‌یک از بخش‌های Google Maps/Google Earth را توزیع مجدد کنید یا بفروشید یا بر اساس Google Maps/Google Earth محصول یا خدمات جدیدی ایجاد کنید (مگر اینکه از فایل‌های Google Maps/Google Earth API مطابق شرایط خدمات مربوط به آن‌ها استفاده کنید)؛

  2. «محتوا» را کپی کنید (مگر اینکه از طریق صفحه مجوزهای Google Maps،‏ Google Earth و «نمای خیابان» یا قانون مالکیت معنوی قابل‌اجرا ازجمله «استفاده منصفانه» مجاز به انجام این کار باشید)؛

  3. بارگیری انبوه کنید یا از «محتوا» فیدهای انبوه ایجاد کنید (یا به فرد دیگری اجازه بدهید این کار را انجام دهد)؛

  4. از Google Maps/Google Earth برای ایجاد یا تقویت سایر مجموعه داده‌های مرتبط با نقشه‌برداری (ازجمله مجموعه داده‌های نقشه‌برداری یا پیمایش، مجموعه داده‌های فهرست‌های مشاغل، فهرست پستی یا فهرست بازاریابی تلفنی) برای استفاده در خدماتی که جایگزین یا بسیار مشابه خدمات Google Maps/Google Earth هستند، استفاده کنید؛

  5. از هر بخشی از Google Maps/Google Earth با محصولات یا خدمات افراد دیگر برای پیمایش بی‌درنگ یا کنترل خودروی خودکار یا در ارتباط با این موارد استفاده کنید، به‌جز از طریق یک قابلیت خاص ارائه‌شده از طرف Google مانند Android Auto یا «ارسال به خودرو»؛

  6. اقدام به مهندسی معکوس یا تلاش برای استخراج کد منبع از Google Maps/Google Earth یا هر نرم‌افزار مرتبط دیگری کنید، به‌جز تا حدی که این محدودیت به‌صراحت توسط قانون قابل‌اجرا ممنوع شده باشد؛

  7. هر یک از شرایط خدمات Google یا هرگونه پیوند به آن شرایط یا اعلامیه‌های آن‌ها یا هرگونه حق نسخه‌برداری، علامت تجاری یا اعلامیه‌های حقوق معنوی دیگر را بردارید، مات کنید یا تغییر دهید؛ یا

  8. هرگونه اقدامی انجام دهید که نامناسب، غیرقانونی یا نقض‌کننده حقوق دیگران باشد (ازجمله حریم خصوصی، تبلیغات و حقوق مالکیت معنوی آن‌ها).

 3. شرایط واقعی؛ فرض احتمال خطر. هنگام استفاده از داده‌های نقشه Google Maps/Google Earth، ترافیک، مسیرها و سایر «محتوا» ممکن است متوجه شوید شرایط واقعی از نتایج نقشه و «محتوا» متفاوت است، بنابراین بر اساس قضاوت مستقل خود عمل کنید و از Google Maps/Google Earth با مسئولیت خودتان استفاده کنید. همواره در قبال رفتار خود و پیامدهای آن مسئول هستید.

 4. محتوای شما در Google Maps/Google Earth.‎ محتوایی که از طریق Google Maps/Google Earth بارگذاری، ارسال، ذخیره یا دریافت می‌کنید مشمول شرایط همگانی می‌شود؛ ازجمله مجوز موجود در بخش «محتوای شما در خدمات ما». با این حال، محتوایی که منحصراً در دستگاه شما به‌صورت محلی باقی می‌ماند (مانند فایل KML که به‌طور محلی ذخیره‌شده) در Google بارگذاری یا به آن ارسال نمی‌شود و بنابراین مشمول آن مجوز نیست.

 5. کاربران دولتی. اگر به نمایندگی از یک نهاد دولتی از«خدمات» ما استفاده می‌کنید، شرایط زیر اعمال می‌شوند:

  1. استفاده‌های دولتی از خدمات ما. بخش «شرایط همگانی» با عنوان «استفاده‌های تجاری از خدمات ما» به‌طور کامل با موارد زیر جایگزین می‌شود:

   «اگر به نمایندگی از یک نهاد دولتی از خدمات ما استفاده می‌کنید، آن نهاد با این شرایط موافقت می‌کند. تنها تا حد مجاز توسط قانون قابل‌اجرا، مقررات یا امتیازات و مصونیت‌ها، تضمین و جبران خسارت Google و وابسته‌ها، افسران، نمایندگان و کارمندان آن از هرگونه ادعا، اقدام یا روندهای رسیدگی برخاسته از استفاده از این «خدمات» یا وابسته به این استفاده یا نقض این شرایط ازجمله هرگونه مسئولیت یا هزینه ناشی از ادعاها، زیان‌ها، خسارت‌ها، قضاوت‌ها، هزینه‌های دادخواهی و کارمزدهای قانونی بر عهده آن نهاد خواهد بود.

  2. قانون حاکم.

   1. برای نهادهای دولتی شهری یا ایالتی در ایالات متحده و اتحادیه اروپا، بخش «شرایط همگانی» در مورد قانون حاکم و محل دادرسی اعمال نمی‌شود.

   2. برای نهادهای دولتی فدرال ایالات متحده، بخش «شرایط همگانی» در مورد قانون حاکم و محل دادرسی به‌طور کامل با مورد زیر جایگزین می‌شود:

    «این قرارداد تحت کنترل قوانین ایالات متحده آمریکا خواهد بود و بدون اشاره به تعارض قوانین، طبق این قوانین تفسیر و اجرا می‌شود. تنها تا حد مجاز در قانون فدرال: (آ) قوانین ایالت کالیفرنیا (به‌استثنای قوانین تعارض قوانین کالیفرنیا) در غیاب قانون فدرال قابل‌اجرا اعمال خواهد شد؛ و (ب) هرگونه اختلاف ناشی از این «قرارداد» یا «خدمات» یا در ارتباط با آن‌ها منحصراً در دادگاه‌های فدرال سانتا کلارا، کالیفرنیا طرح خواهد شد و اشخاص با صلاحیت شخصی در آن دادگاه‌ها موافقت می‌کنند.

  3. حقوق محدودشده دولت ایالات متحده. کل دسترسی یا استفاده از Google Maps/Google Earth توسط دولت ایالات متحده یا برای آن مشمول بخش «حقوق محدودشده دولت ایالات متحده» در اعلامیه‌های حقوقی است.

 6. کاربران سازمانی.اگر قرارداد سازمانی Google Maps API منعقد کرده‌اید که به شما امکان می‌دهد از Google Maps در وب‌سایت، برنامه یا محصولات دیگری استفاده کنید، شرایط زیر اعمال می‌شود.

  1. شرایط حفاظت از اطلاعات اروپا. شما و Google با کنترل‌کننده Google Maps-شرایط حفاظت از اطلاعات کنترل‌کننده https://privacy.google.com/businesses/mapscontrollerterms/ موافقت می‌کنید.

  2. ارجاع به شرایط و ضوابط حداکثر تا ۲۵ مه ۲۰۱۸، شما در شرایط و ضوابط وب‌سایت، برنامه یا محصولتان صریحاً ذکر می‌کنید که استفاده کاربران به شرایط و ضوابط تکمیلی Google Maps/Google Earth (ازجمله خط‌مشی رازداری Google) محدود شده است، و پیوندهایی به هر دوی این سندها ارائه می‌دهید، مگراین‌که وب‌سایت یا برنامه شما از قبل هنگام نمایش اطلاعات Google Maps پیوندی به این شرایط و ضوابط تکمیلی Maps/Earth را هم شامل بوده باشد.