Drive logo

Odkryj funkcje przechowywania danych na Dysku Google

Twoje dane na Twoich warunkach: funkcje Dysku

 

Z dostępnego miejsca możesz korzystać na Dysku, w Gmailu i w Zdjęciach Google. Bezpośrednio na Dysku możesz przechowywać pliki, zapisywać załączniki e-mail i tworzyć kopie zapasowe zdjęć. W razie potrzeby możesz też kupić pakiet dodatkowego miejsca w chmurze.

15 GB bezpłatnego miejsca na Dysku Google – logo

Na Dysku możesz przechowywać bezpiecznie wszystkie treści, w tym zdjęcia, filmy, prezentacje, pliki PDF, a nawet pliki programów pakietu Microsoft Office.

Lista typów plików na Dysku Google obejmująca obrazy, dokumenty i muzykę

Do plików umieszczonych na Dysku masz dostęp tylko Ty, chyba że je komuś udostępnisz. Możesz też łatwo umożliwić innym użytkownikom wyświetlanie, komentowanie i edytowanie wybranych plików lub folderów. Współpraca online nigdy nie była tak prosta.

Opcje prywatności i udostępniania na Dysku Google

Bezpieczeństwo Twoich plików jest najważniejsze. Dlatego nawet jeśli z Twoim smartfonem, tabletem czy komputerem stanie się coś złego, pliki na Dysku będą bezpieczne. Jest on szyfrowany przy użyciu protokołu SSL – tak samo jak Gmail i pozostałe usługi Google.

Zabezpieczenie Dysku Google

Łatwa współpraca z usługami Google

 
Zdjęcie załączone w Gmailu zapisywane na Dysku jednym kliknięciem

Najedź kursorem na załącznik w Gmailu i kliknij logo Dysku, by zapisać wybrany załącznik. Dysk to bezpieczne miejsce do zapisywania załączników, gdzie możesz je łatwo uporządkować i udostępnić.

Zdjęcie załączone w Gmailu zapisywane na Dysku jednym kliknięciem

Dysk rozpoznaje niektóre obiekty w plikach graficznych oraz tekst w zeskanowanych dokumentach. W wynikach wyszukiwania wyrażenia „wieża Eiffla” możesz więc znaleźć nie tylko dokumenty tekstowe zawierające to hasło, ale również obrazy przedstawiające tę budowlę.

Zdjęcie z wybrzeża Oregonu zapisane na Dysku Google i udostępnione w Google+

Przechowuj fotografie na Dysku i spraw, by zalśniły pełnym blaskiem w Zdjęciach Google. Kilkoma kliknięciami nadaj im profesjonalny wygląd, dodaj animacje, filmy i skorzystaj z mnóstwa innych możliwości.

Dane z Dysku Google na Chromebookach

Dysk Google jest instalowany fabrycznie na Chromebookach, więc kopie zapasowe Twoich plików i zdjęć są tworzone automatycznie. Na większości nowych Chromebooków możesz przez dwa lata bezpłatnie korzystać ze 100 GB wolnego miejsca.

 

Wydajniejsza praca dzięki aplikacjom

 

Twórz i pracuj wspólnie z innymi. Udostępniaj dokumenty i pliki, opracowuj arkusze kalkulacyjne i błyskawicznie twórz prezentacje bezpośrednio w aplikacjach Dokumenty, Arkusze i Prezentacje.

Dokumenty, Arkusze i Prezentacje z Dysku Google gotowe do udostępnienia

Dzięki Formularzom Google możesz przeprowadzić ankietę lub błyskawicznie utworzyć listę osób za pomocą prostego formularza internetowego. Wyniki możesz potem przeglądać w przejrzystych arkuszach kalkulacyjnych.

Formularze Google na Dysku Google – przykład

Rozmieszczaj diagramy, twórz schematy blokowe a następnie z łatwością dodawaj je do innych dokumentów lub umieszczaj na stronie dzięki Rysunkom Google.

Ikona Rysunków Google

Edytuj swoje zdjęcie profilowe, pobaw się w upiększanie krajobrazu, sporządź mapę myśli – możliwości jest wiele. Ponad 100 aplikacji Dysku umożliwia przetwarzanie Twoich danych w niemal dowolny sposób. Przejrzyj aplikacje na Dysk w Chrome Web Store i zainstaluj te, które będą dla Ciebie najbardziej przydatne.

Ponad 100 dostępnych aplikacji Dysku Google

Jeszcze więcej możliwości Dysku

 
Przykład zapisywania dokumentów na Dysku przez zrobienie zdjęcia telefonem z Androidem

Skanuj dowolne papierowe dokumenty, korzystając z Dysku na Androida. Wystarczy zrobić zdjęcie paragonu, listu czy umowy – zostanie ono natychmiast zapisane na Dysku jako plik PDF.

Przełącznik Dysku Google w tryb offline lub online

Udostępniaj pliki offline, by móc z nich skorzystać na tablecie lub telefonie poza zasięgiem sieci – w samolocie czy w budynku ze słabym połączeniem internetowym.

Historia zmian w pliku na Dysku Google – przykład

W przypadku większości typów plików masz dostęp do archiwalnych wersji z ostatnich 30 dni. Łatwo sprawdzisz, kto wprowadził zmiany, i przywrócisz wcześniejsze wersje. Monitorowanie wersji plików jest bardzo proste.