Logo Dysku

Odkryj funkcje przechowywania danych na Dysku Google

Twoje dane na Twoich warunkach: funkcje Dysku

 

Z dostępnego miejsca możesz korzystać na Dysku, w Gmailu i Zdjęciach Google. Bezpośrednio na Dysku możesz przechowywać pliki, zapisywać załączniki wiadomości e-mail i tworzyć kopie zapasowe zdjęć. W razie potrzeby możesz też kupić pakiet dodatkowego miejsca w chmurze.

15 GB bezpłatnego miejsca na Dysku Google – logo

Na Dysku możesz przechowywać bezpiecznie wszystkie materiały, w tym zdjęcia, filmy, prezentacje, pliki PDF, a nawet pliki programów pakietu Microsoft Office.

Lista typów plików na Dysku Google obejmująca obrazy, dokumenty i muzykę

Do plików umieszczonych na Dysku masz dostęp tylko Ty, chyba że je komuś udostępnisz. Możesz też łatwo umożliwić innym użytkownikom wyświetlanie, komentowanie i edytowanie wybranych plików lub folderów. Współpraca online nigdy nie była tak prosta.

Opcje prywatności i udostępniania na Dysku Google

Bezpieczeństwo Twoich plików jest najważniejsze. Dlatego nawet jeśli z Twoim smartfonem, tabletem czy komputerem stanie się coś złego, pliki na Dysku będą bezpieczne. Jest on szyfrowany przy użyciu protokołu SSL – tak samo jak Gmail i pozostałe usługi Google.

Zabezpieczenie Dysku Google

Łatwa współpraca z usługami Google

 
Zdjęcie załączone w Gmailu zapisywane na Dysku jednym kliknięciem

Najedź kursorem na załącznik w Gmailu i kliknij logo Dysku, by zapisać wybrany plik. Dysk to bezpieczne miejsce do zapisywania załączników, gdzie dodatkowo możesz je łatwo uporządkować i udostępnić.

Funkcja wyszukiwania na Dysku Google – przykład

Dysk rozpoznaje niektóre obiekty w plikach graficznych oraz tekst w zeskanowanych dokumentach. W wynikach wyszukiwania wyrażenia „wieża Eiffla” możesz więc znaleźć nie tylko dokumenty tekstowe zawierające to hasło, ale również obrazy przedstawiające tę budowlę.

Oregon coast photo stored on Google Drive and shared on Google+

Przechowuj fotografie na Dysku i spraw, by zajaśniały pełnym blaskiem w Zdjęciach Google. Kilkoma kliknięciami nadaj im profesjonalny wygląd, dodaj animacje, filmy i skorzystaj z mnóstwa innych możliwości.

Dane z Dysku Google na Chromebookach

Dysk Google jest instalowany fabrycznie na Chromebookach, więc kopie zapasowe Twoich plików i zdjęć są tworzone automatycznie. Na większości nowych Chromebooków możesz przez dwa lata bezpłatnie korzystać ze 100 GB wolnego miejsca.

 

Wydajniejsza praca dzięki aplikacjom

 

Twórz i pracuj wspólnie z innymi. Udostępniaj dokumenty i pliki, opracowuj arkusze kalkulacyjne i błyskawicznie twórz prezentacje bezpośrednio w Dokumentach, ArkuszachPrezentacjach.

Dokumenty, Arkusze i Prezentacje z Dysku Google gotowe do udostępnienia

Dzięki Formularzom Google możesz przeprowadzić ankietę lub błyskawicznie stworzyć listę osób za pomocą prostego formularza internetowego. Wyniki możesz potem przeglądać w przejrzystych arkuszach kalkulacyjnych.

Formularze Google na Dysku Google – przykład

Rozmieszczaj diagramy, twórz schematy blokowe a następnie z łatwością dodawaj je do innych dokumentów lub umieszczaj w witrynie dzięki Rysunkom Google.

Ikona Rysunków Google

Edytuj swoje zdjęcie profilowe, pobaw się w upiększanie krajobrazu, sporządź mapę myśli – możliwości jest wiele. Ponad 100 aplikacji na Dysk umożliwia przetwarzanie Twoich danych w niemal dowolny sposób. Przejrzyj dostępne aplikacje w Chrome Web Store i zainstaluj te, które będą dla Ciebie najbardziej przydatne.

Ponad 100 dostępnych aplikacji na Dysku Google

Jeszcze więcej możliwości Dysku

 
Przykład zapisywania dokumentów na Dysku przez zrobienie zdjęcia telefonem z Androidem

Skanuj dowolne papierowe dokumenty, korzystając z Dysku na Androida. Wystarczy zrobić zdjęcie paragonu, listu, umowy lub innego dokumentu – zostanie ono natychmiast zapisane na Dysku jako plik PDF.

Przełącznik Dysku Google w tryb offline lub online

Udostępniaj pliki offline, by móc z nich skorzystać, gdy będziesz poza zasięgiem sieci – w samolocie czy w budynku ze słabym połączeniem internetowym.

Historia zmian w pliku na Dysku Google – przykład

W przypadku większości typów plików masz dostęp do archiwalnych wersji z ostatnich 30 dni. Łatwo sprawdzisz, kto wprowadził zmiany, i przywrócisz wcześniejsze wersje. Monitorowanie wersji plików nie może być prostsze.