Poznaj najnowsze funkcje, wskazówki i porady

Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych funkcjach wyszukiwarki Google oraz wskazówki i porady, dzięki którym wyszukiwanie nie będzie już skrywało przed Tobą żadnych tajemnic. Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, obejrzyj historie o wyszukiwaniu lub poznaj inne fajne projekty.

Nowości

Oto najnowsze funkcje wprowadzone w wyszukiwarce Google

Wyszukiwanie obrazem

14.03.2012

Zamiast wpisywać tekst, możesz wyszukiwać używając obrazów. Wejdź na images.google.pl i kliknij ikonę aparatu. Możesz tu wkleić adres URL wybranego obrazu, przeciągnąć go z pulpitu na ekran lub wybrać zdjęcie ze swojego komputera.

Więcej informacji

Podgląd podobnych wyszukiwań

23.02.2012

Znajdź obraz, którego szukasz, lub spróbuj zgłębić zagadnienie na podstawie zdjęć, korzystając z podglądu podobnych wyszukiwań. Propozycje znajdziesz na górze wyników wyszukiwania grafiki.

Więcej informacji

Twoje wyniki

10.01.2012

Wszyscy zasięgamy opinii u osób, które znamy i którym ufamy. W Twoich wynikach, oprócz standardowych wyników z internetu, zobaczysz wskazówki, zdjęcia i posty swoich znajomych.

Więcej informacji

Ewolucja wyszukiwarki Google

Dowiedz się więcej o wyszukiwarce Google, poznając innowacje, funkcje i ważne zmiany wprowadzone w niej od momentu powstania w 1997 roku.

 • Uruchomienie wyszukiwarki Google

  04.09.1997

  Larry i Sergey studiujący informatykę na Uniwersytecie Stanforda i współpracujący od roku nad wyszukiwarką BackRub, używaną na serwerach uniwersyteckich, decydują się zmienić jej nazwę. Po burzliwej naradzie wybrali nazwę Google pochodzącą od słowa „googol” – terminu matematycznego oznaczającego liczbę mającą postać jedynki ze 100 zerami.

 • Pierwszy doodle

  30.08.1998

  Przed wyjazdem na festiwal Burning Man w Nevadzie Larry i Sergey umieszczają w logo Google ikonę Burning Man. Tak narodziła się tradycja doodli na stronie głównej.

 • Języki

  09.05.2000

  Realizując naszą misję porządkowania informacji o świecie, udostępniamy witrynę Google.com w 10 dodatkowych językach: francuskim, niemieckim, włoskim, szwedzkim, fińskim, hiszpańskim, portugalskim, holenderskim, norweskim i duńskim.

 • Indeks wyszukiwania

  26.06.2000

  Google wchodzi w nowe milenium, nowy wiek, nową dekadę i epokę wyszukiwarek z największym na świecie indeksem stron internetowych.

 • Języki

  12.09.2000

  Udostępniamy wyszukiwarkę w językach chińskim, japońskim i koreańskim. Łączna liczba obsługiwanych języków wynosi teraz 15. Jednak (nadal) brakuje klingońskiego.

 • Google Toolbar

  11.12.2000

  Google Toolbar – wtyczka do przeglądarek – pozwala wyszukiwać w Google bez wchodzenia na naszą stronę. Innymi słowy, odtąd możesz używać Google w sieci bez odwiedzania Google.com – wystarczy, że pobierzesz Google Toolbar i dodasz go do przeglądarki.

 • Języki

  27.03.2001

  Nie byliśmy zadowoleni z powolnego tempa tłumaczenia interfejsu Google kolejno na każdy z niezliczonych języków używanych na świecie. Dlatego udostępniliśmy konsolę tłumaczeń umożliwiającą użytkownikom przyspieszenie całego procesu. Teraz każdy Googler może zgłosić się i przetłumaczyć niektóre lub wszystkie nasze strony na dowolny z ponad 100 różnych języków. Ochotnicy już przetłumaczyli Google na kataloński, afrikaans, rosyjski i czeski, a co tydzień dochodzą kolejne języki. Wtedy strona Google.com była już dostępna w 26 językach.

 • Wyszukiwarka grafiki Google

  28.07.2001

  Jeśli jeden obraz wart jest tysiąca słów, ile wart jest jeden milion obrazów? Czy też, ściślej rzecz biorąc, 250 milionów obrazów? Wprowadzamy wyszukiwarkę grafiki Google (w wersji beta) – najwszechstronniejszy sposób wyszukiwania grafiki w sieci. A na dodatek jest ona równie łatwa w użyciu, jak inne usługi wyszukiwania Google.

 • Indeks wyszukiwania

  11.12.2001

  Indeks Google ma 3 miliardy dokumentów internetowych, co w tym czasie wydawało się liczbą ogromną.

 • Zeitgeist 2001

  14.12.2001

  Łącząc miliardy zapytań przesłanych do Google, staramy się uchwycić „ducha czasu” panującego w 2001 roku. Codziennie obsługujemy 150 milionów zapytań. A oto 10 najpopularniejszych:

  1. Nostradamus
  2. CNN
  3. World Trade Center
  4. Harry Potter
  5. Anthrax
  6. Windows XP
  7. Osama bin Laden
  8. Audiogalaxy
  9. Taliban
  10. Loft Story
 • Google News

  23.09.2002

  Uwaga! Uwaga! Wprowadzamy Google News – usługę z najważniejszymi wiadomościami pobieranymi z około 4000 źródeł z całego świata. Artykuły są automatycznie porządkowane według kategorii, a tematy aktualizowane w ciągu dnia, więc można łatwo śledzić rozwój wypadków podczas kolejnych wizyt.

 • Zeitgeist 2002

  09.12.2002

  „Ducha” 2002 roku staramy się uchwycić w Zeitgeist. Przedstawia on niezwykłe spojrzenie na główne wydarzenia i najpopularniejsze trendy opracowane na podstawie ponad 55 mld zapytań przesłanych do Google przez użytkowników z całego świata. Oto 10 najpopularniejszych zapytań roku:

  1. Spiderman
  2. Shakira
  3. Winter Olympics
  4. World Cup
  5. Avril Lavigne
  6. Star Wars
  7. Eminem
  8. American Idol
  9. Morrowind
  10. Warcraft 3
 • Froogle

  12.12.2002

  Uruchamiamy Froogle (obecnie Zakupy), naszą usługę wyszukiwania produktów, która wprowadza nacisk Google na obiektywizm wyników w świat zakupów online. By ułatwić użytkownikom szybkie znalezienie potrzebnych rzeczy, Froogle przeszukuje miliony stron i wskazuje te, które oferują szukany produkt. Już na początku zdecydowaliśmy, że Google nigdy nie będzie sprzedawać wyników wyszukiwania, więc nasi użytkownicy wiedzą, że są one rzeczywiście trafne, a nie sponsorowane.

 • Zeitgeist 2003

  31.12.2003

  Po zrealizowaniu ponad 55 miliardów zapytań w 2003 roku prezentujemy kolejny Zeitgeist stanowiący niepowtarzalne spojrzenie na główne wydarzenia i najpopularniejsze trendy tego roku. Oto 10 najpopularniejszych zapytań:

  1. Britney Spears
  2. Harry Potter
  3. Matrix
  4. Shakira
  5. David Beckham
  6. 50 Cent
  7. Iraq
  8. Lord of the Rings
  9. Kobe Bryant
  10. Tour de France
 • Indeks wyszukiwania

  17.02.2004

  Indeks wyszukiwania osiąga kolejny poziom: 6 miliardów pozycji, w tym 4,28 miliarda stron internetowych i 880 milionów grafik.

 • Gmail

  01.04.2004

  Testujemy wstępną wersję Gmaila, bezpłatnej usługi e-mailowej opartej na wyszukiwaniu. Pojemność skrzynki: 8 miliardów bitów – to równowartość 500 000 stron e-maili. Dla każdego użytkownika. Do utworzenia Gmaila zainspirował nas użytkownik narzekający na niską jakość dostępnych usług e-mailowych.

  Więcej informacji

 • Wyszukiwanie SMS dla komórek

  07.10.2004

  O rany – wprowadzamy usługę Google SMS, dzięki której możesz łatwo zajrzeć do cennika pobliskiej restauracji, znaleźć definicję słowa, sprawdzić ceny produktu lub odszukać kod pocztowy. Przy użyciu Google SMS możesz nawet obliczyć napiwek. Jeśli masz telefon obsługujący SMS-y, możesz wysłać zapytanie na 5-cyfrowy numer amerykański: 46645 (GOOGL na klawiaturach większości telefonów). Wyniki zapytania zostaną wysłane w postaci SMS-a zamiast linków.

  Więcej informacji

 • Google Scholar

  08.10.2004

  Wersja beta Google Scholar umożliwia środowiskom akademickim wyszukiwanie literatury naukowej takiej jak recenzowane artykuły, prace dyplomowe, książki, wstępne wersje prac, streszczenia i raporty techniczne – a wszystko to bezpłatnie. Google wiele skorzystał na badaniach akademickich. To jeden z naszych sposobów odwdzięczenia się społeczności naukowej. Mamy nadzieję, że Google Scholar pomoże nam wszystkim wesprzeć się na ramionach gigantów.

  Więcej informacji

 • Wyszukiwarka Google Desktop

  14.10.2004

  Dzięki wyszukiwarce Google Desktop nasza technologia wyszukiwania dociera do ostatniego obszaru danych – Twojego własnego, zagraconego dysku twardego. Ta mała aplikacja (700 kB) pomoże Ci znaleźć na nim wszelkiego rodzaju pliki, w tym dokumenty Office, e-maile, czaty AIM, pliki PDF, a także muzykę, obrazy, filmy i inne informacje.

  Więcej informacji

 • Indeks wyszukiwania

  10.11.2004

  Ogłaszamy, że nasz indeks stron internetowych zawiera 8 miliardów pozycji. Wtedy wydawało się, że to dużo.

  Więcej informacji

 • Google Book Search

  14.12.2004

  Książki świata, zachowane na zawsze dzięki inicjatywie Google Print Program (przemianowanej później na Google Book Search). Tego dnia ogłaszamy podjęcie współpracy z bibliotekami uniwersyteckimi Harvardu, Stanforda, Uniwersytetu w Michigan i Oxfordzie, a także z biblioteką publiczną w Nowym Jorku w zakresie skanowania ich zbiorów. Nasz cel: ułatwić odnajdowanie książek następnemu pokoleniu. Dzięki współpracy z bibliotekami i wydawcami mamy teraz dostęp do milionów książek, w tym wielu unikatowych woluminów, których nie czytano od lat, oraz tysięcy książek, które wyszły z druku.

  Więcej informacji

 • Zeitgeist 2004

  22.12.2004

  Zeitgeist na zakończenie 2004 roku to spojrzenie na najważniejsze wydarzenia i trendy tego roku przez pryzmat miliardów zapytań użytkowników Google z całego świata. Oto 10 najpopularniejszych zapytań:

  1. Britney Spears
  2. Paris Hilton
  3. Christina Aguilera
  4. Pamela Anderson
  5. Chat
  6. Games
  7. Carmen Electra
  8. Orlando Bloom
  9. Harry Potter
  10. MP3
 • Google Video

  25.01.2005

  Wprowadzamy Google Video – usługę umożliwiającą przeszukiwanie indeksu zapisu niedawno wyemitowanych programów telewizyjnych. Na tę chwilę to produkt we wczesnej fazie beta: zobaczyć można tylko pojedyncze klatki i fragmenty tekstu z programów pasujących do wyszukiwanych haseł, a przeszukiwać – tylko programy z kilku kanałów nie starsze niż z grudnia 2004 roku. Jednak w kolejnych miesiącach będziemy dalej pracować nad tą usługą, więc jak to mówią w telewizji – zostańcie z nami.

  Więcej informacji

 • Indeks wyszukiwarki grafiki

  07.02.2005

  Tego dnia osiągnęliśmy kolejny etap rozwoju, ogłaszając, że wyszukiwarka grafiki Google zaindeksowała 1,1 miliarda obrazów – nie wszystkie z nich przedstawiały koty.

  Więcej informacji

 • iGoogle

  19.05.2005

  Laboratorium Google udostępniło nową spersonalizowaną stronę główną (obecnie nazywaną iGoogle), która umożliwia kształtowanie internetu według własnych upodobań (mniej więcej) przez dodawanie do strony głównej Google nagłówków prasowych, informacji o pogodzie i innych rzeczy. Wystarczy jedno kliknięcie myszki, aby przełączyć się z powrotem do „klasycznego” wyglądu Google.

  Więcej informacji

 • Tłumacz Google

  22.08.2005

  Coś takiego! Tłumacz Google uzyskuje dobre wyniki w amerykańskim rządowym teście tłumaczenia maszynowego w roku 2005, a jak widać po późniejszych informacjach przedstawionych na tej osi czasu, zespół tłumaczeniowy dopiero zaczął pracę.

  Więcej informacji

 • Wyszukiwarka blogów Google

  15.09.2005

  To całe blogowanie wyraźnie zdobyło popularność – ale jak znaleźć, o czym piszą blogerzy? Przedstawiamy Wyszukiwarkę blogów Google udostępniającą szybkie wyniki wyszukiwania w blogach pisanych w wielu językach – niezależnie od tego, gdzie się znajdują czy są tworzone. Możesz wyszukiwać według tematu, URL-a, słów kluczowych, a także ograniczyć wyszukiwanie do określonych blogów i zakresów dat.

  Więcej informacji

 • Zeitgeist 2005

  20.12.2005

  Miliardy wyszukiwań w Google. Jeden rok. Zeitgest przedstawia obraz całego roku na podstawie zapytań. Oto 10 najpopularniejszych wyszukiwań:

  1. Myspace
  2. Ares
  3. Baidu
  4. Wikipedia
  5. orkut
  6. iTunes
  7. Sky News
  8. World of Warcraft
  9. Green Day
  10. Leonardo da Vinci
 • Google Finance

  21.03.2006

  Pomagamy Ci zorientować się w swoich oszczędnościach, oferując szybki i łatwy dostęp do informacji biznesowych i finansowych o publicznych i prywatnych firmach oraz funduszach powierniczych. W Google Finance możesz korzystać z interaktywnych wykresów, wyszukiwać firmy według nazw i kodów giełdowych, czytać artykuły pogrupowane tematycznie, aktualne posty z Wyszukiwarki blogów Google oraz tematyczne grupy dyskusyjne. Poza tym możesz śledzić własne informacje finansowe za pomocą łatwych w użyciu portfeli.

  Więcej informacji

 • Trendy

  10.05.2006

  Chodzi o Ciebie. Dzięki Trendom Google możesz sprawdzić zainteresowanie świata Twoimi ulubionymi tematami. Wpisz maksymalnie pięć tematów i sprawdź, jak często były wyszukiwane w Google w danym okresie. Dowiesz się też, jak często pojawiały się one w artykułach Google News oraz w których regionach geograficznych wyszukiwano je najczęściej.

  Więcej informacji

 • Twoja wyszukiwarka Google

  23.10.2006

  Lepsza niż Google? A dlaczego nie? Twoja wyszukiwarka Google umożliwia blogerom i właścicielom witryn utworzenie wyszukiwarki dostosowanej do zainteresowań zarówno ich, jak i użytkowników.

  Więcej informacji

 • Patent Search

  14.12.2006

  Dzięki udostępnieniu wersji beta Google Patent Search możesz poznać historię przedmiotów codziennego użytku takich jak taśma klejąca czy soczewki kontaktowe, a także poczytać o tysiącach wynalazków, które prawdopodobnie zobaczysz po raz pierwszy. Możesz przeszukiwać pełny tekst i ilustracje ponad 7 milionów amerykańskich patentów.

  Więcej informacji

 • Zeitgeist 2006

  28.12.2006

  Co oznaczał rok 2006? Zeitgeist próbuje odpowiedzieć na to pytanie, analizując zapytania przesłane do wyszukiwarki Google. Oto najpopularniejsze wyszukiwania w 2006 roku:

  1. Bebo
  2. Myspace
  3. World Cup
  4. Metacafe
  5. Radioblog
  6. Wikipedia
  7. Video
  8. Rebelde
  9. Mininova
  10. Wiki
 • Wyszukiwanie uniwersalne

  16.05.2007

  Wszystko razem. Na naszej konferencji Searchology ogłaszamy, że dzięki opracowaniu sposobu na przeszukiwanie wszystkich źródeł treści – sieci, grafiki, wiadomości, informacji lokalnych, filmów i książek – oraz wyświetlaniu zintegrowanych wyników wyszukiwania uporządkowanych według trafności jesteśmy o krok bliżej wyszukiwania uniwersalnego.

  Więcej informacji

 • Zeitgeist 2007

  15.12.2007

  Łącząc miliardy zapytań przesłanych do Google, staramy się uchwycić „ducha czasu” panującego w 2007 roku. Oto 10 zapytań najszybciej zdobywających popularność w Stanach Zjednoczonych:

  1. iPhone
  2. Webkinz
  3. TMZ
  4. Transformers
  5. YouTube
  6. Club Penguin
  7. Myspace
  8. Heroes
  9. Facebook
  10. Anna Nicole Smith
 • Tłumacz Google

  15.05.2008

  Tłumacz Google błyskawicznie tłumaczy online na bułgarski, chorwacki, czeski, duński, fiński, hindi, norweski, polski, rumuński i szwedzki – obsługuje już 23 języki. Odlično!

  Więcej informacji

 • Doodle 4 Google 2008

  21.05.2008

  Miliony osób zadecydowały w głosowaniu online, że w tym roku najlepszą pracę do konkursu Doodle 4 Google zgłosiła uczennica szóstej klasy, Grace Moon z Castro Valley w Kalifornii.

  Więcej informacji

 • Google Site Search

  03.06.2008

  Google Site Search umożliwia właścicielom witryn umieszczenie w nich wyszukiwarek korzystających z technologii Google.

  Więcej informacji

 • Knol

  23.07.2008

  Wprowadzamy nową usługę o nazwie Knol, dzięki której eksperci mogą znacznie łatwiej przygotowywać i udostępniać informacje w sieci. Autorzy mogą publikować artykuły (tzw. artykuły knol) na różne tematy i dzielić się swoją wiedzą ze wszystkimi. Każdy artykuł knol zawiera informację o autorze lub ich grupie, więc czytelnicy wiedzą, kto go napisał, i mają dostęp do odpowiednich referencji. Mogą też komentować, oceniać i recenzować artykuły. Dzięki nowej funkcji określanej jako „moderowana współpraca” czytelnicy mogą nawet bezpośrednio współtworzyć artykuł. Autor może potem wybrać, czy uwzględnić sugestie.

  Więcej informacji

 • Indeks wyszukiwania

  25.07.2008

  Jak wielka jest sieć? Ogłaszamy, że według naszego systemu przetwarzania linków Google zna teraz 1 bilion unikalnych URL-i, a codziennie przybywa kilka miliardów stron internetowych.

  Więcej informacji

 • Google Suggest

  25.08.2008

  Wprowadzamy usługę Google Suggest ułatwiającą wpisywanie zapytań do wyszukiwarki i ograniczenie liczby literówek oraz naciśnięć klawiszy. Pozwala to internautom oszczędzić tysiące godzin pisania na klawiaturze – po jednej błyskawicznej sugestii w danym momencie.

  Więcej informacji

 • Przeglądarka Google Chrome

  02.09.2008

  Przedstawiamy Google Chrome – nową przeglądarkę open source. Jest szybka i bezpieczna. Umożliwia korzystanie z ulubionych usług Google – Gmaila, Map Google oraz Dokumentów Google – łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. Google Chrome ma też nowe, wyjątkowe funkcje, takie jak wspólne pole do wpisywania adresów internetowych i wyszukiwanych haseł, uproszczony menedżer pobierania oraz interfejs zapewniający maksymalną wygodę przeglądania.

 • 10 urodziny Google

  02.09.2008

  Czas leci – Google świętuje 10 urodziny.

 • Projekt 10^100

  24.09.2008

  W ramach świętowania naszych 10. urodzin uruchamiamy Projekt 10^100 (tzn. 10 do 100. potęgi) – wezwanie do przedstawienia pomysłów mających pomóc jak największej liczbie ludzi, oraz program umożliwiający ich urzeczywistnienie. Przeznaczamy 10 milionów dolarów na rozkręcenie tych projektów i zachęcamy wszystkich do głosowania na najlepsze pomysły.

  Więcej informacji

 • Zeitgeist 2008

  10.12.2008

  Oto dziesięć najpopularniejszych zapytań, które oddają „ducha” 2008 roku:

  1. obama
  2. Facebook
  3. Att
  4. iPhone
  5. YouTube
  6. FOX News
  7. Palin
  8. Beijing 2008
  9. David Cook
  10. Surf the Channel
 • Tłumacz Google

  26.02.2009

  Po dodaniu języka tureckiego, tajskiego, węgierskiego, estońskiego, albańskiego, maltańskiego i galicyjskiego ogłaszamy, że Tłumacz Google potrafi teraz automatycznie tłumaczyć teksty na 41 języków, co oznacza 98% języków używanych przez internautów.

  Więcej informacji

 • Profile Google

  21.04.2009

  Przedstawiamy Profile Google dające Ci większą kontrolę nad tym, co inni znajdują, wyszukując informacje o Tobie. W przypadku wyszukiwania według imienia i nazwiska profile pojawiają się u dołu naszych amerykańskich stron z wynikami.

  Więcej informacji

 • Opcje wyszukiwania Google

  12.05.2009

  Czy wyszukiwarka Google może być lepsza i bardziej spersonalizowana? Oczywiście. Dlatego wprowadzamy Opcje wyszukiwania – umieszczony po lewej stronie wyników panel narzędzi zapewniający dokładniejszą kontrolę nad uzyskiwanymi wynikami.

  Więcej informacji

 • Doodle 4 Google 2009

  20.05.2009

  Zgłoszenia przysłały tysiące uczniów. Oddano ponad 6 milionów głosów online. Konkurs Doodle 4 Google w 2009 roku wygrała Christin Engelbert, uczennica klasy szóstej z San Antonio w Teksasie.

  Więcej informacji

 • Tłumacz Google

  31.08.2009

  Co takiego? Tłumacz Google nie obsługiwał afrikaans, białoruskiego, islandzkiego, irlandzkiego, macedońskiego, malajskiego, suahili, walijskiego i jidysz? Już obsługuje.

  Więcej informacji

 • Wyszukiwanie społecznościowe

  26.10.2009

  Wyszukiwarka społecznościowa, nowy eksperyment w Laboratorium Google, wzbogaca wyniki wyszukiwania w Google o trafne treści publiczne pochodzące od znajomych i kontaktów. Można je znaleźć pod wynikami wyszukiwania.

  Więcej informacji

 • Panel Google

  05.11.2009

  Nowy Panel Google jest przejrzysty i zapewnia lepszy nadzór nad danymi i informacjami związanymi z Google. Panel zawiera podsumowanie danych związanych z poszczególnymi usługami i bezpośrednie linki umożliwiające zmianę ustawień. Wszystko to w jednym, łatwo dostępnym i bezpiecznym miejscu.

  Więcej informacji

 • Zeitgeist 2009

  01.12.2009

  Co działo się w roku 2009? Tegoroczny Zeitgeist oddaje charakter miliardów zapytań przesłanych do wyszukiwarki Google. Oto zapytania najszybciej zdobywające popularność w ciągu roku:

  1. Twitter
  2. Michael Jackson
  3. Facebook
  4. Hulu
  5. hi5
  6. Glee
  7. Paranormal Activity
  8. Natasha Richardson
  9. Farrah Fawcett
  10. Lady Gaga
 • Gogle Google

  07.12.2009

  Wprowadzamy Gogle Google, nową aplikację do wyszukiwania wizualnego na telefony z Androidem. Umożliwia ona wyszukiwanie w sieci przez zrobienie zdjęcia zamiast wpisywania słów. Sfotografuj punkt orientacyjny, znak, logo, okładkę książki lub dzieło sztuki, aby uzyskać pasujące wyniki wyszukiwania. Wystarczy też skierować telefon w stronę sklepu, aby dzięki użyciu odbiornika GPS i kompasu telefonu określić nazwę firmy.

  Więcej informacji

 • Wyszukiwanie w czasie rzeczywistym Google

  07.12.2009

  Nasza nowa funkcja wyszukiwania w czasie rzeczywistym zapewnia aktualność wyników wyszukiwania dzięki pobieraniu informacji z wiadomości użytkowników Twittera i innych popularnych stron oraz z nagłówków prasowych i postów na blogach opublikowanych tuż przed rozpoczęciem wyszukiwania.

  Więcej informacji

 • Urodziny Sir Isaaca Newtona

  04.01.2010

  Z okazji 368. urodzin Sir Isaaca Newtona przygotowujemy naszego pierwszego interaktywnego doodla.

 • Miłość w Paryżu

  07.02.2010

  Przedstawiamy naszą pierwszą reklamę emitowaną podczas rozgrywek Super Bowl i opowiadającą historię miłosną przy użyciu wyszukiwanych haseł. To jeden z wielu filmów, które pokazują, do jakich celów dążą użytkownicy korzystający z funkcji wyszukiwania.

 • Topeka

  01.04.2010

  W prima aprilis zmieniamy naszą nazwę na Topeka – na cześć miasta Topeka w Kansas, które zmieniło swoją nazwę na Google w ramach starań o doprowadzenie do niego naszej eksperymentalnej sieci światłowodowej.

  Więcej informacji

 • Odświeżony wygląd wyników wyszukiwania

  05.05.2010

  Odświeżamy wygląd strony wyników wyszukiwania. W lewej części umieszczamy panel z najważniejszymi narzędziami wyszukiwania i opcjami umożliwiającymi sprecyzowanie zapytania. Możesz teraz szybko przechodzić między różnymi rodzajami wyników, takimi jak książki, grafika i wiadomości, lub zawężać wyniki według czasu bądź tematu. Nowa funkcja „Coś innego” dostępna na dole tego panelu ułatwia odnajdywanie innych tematów powiązanych z zapytaniem.

  Więcej informacji

 • Doodle z PAC-MANEM

  21.05.2010

  Z okazji 30. urodzin Pac-Mana publikujemy pierwszego doodla z grą – mamy wszystkie 256 poziomów połykania kropek i panią Pac-Man. Jest on tak popularny, że daliśmy mu stały adres.

  Więcej informacji

 • Doodle 4 Google 2010

  26.05.2010

  Otrzymujemy ponad 33 000 zgłoszeń od uczniów i miliony głosów online. Z dumą ogłaszamy, że ucząca się w trzeciej klasie Makenzie Melton z El Dorado Springs w Missouri wygrywa konkurs Doodle 4 Google w 2010 roku.

  Więcej informacji

 • Personalizacja Google.pl

  02.06.2010

  Umożliwiamy spersonalizowanie strony głównej Google.pl przez zmianę jej tła.

  Więcej informacji

 • Caffeine

  08.06.2010

  Wprowadzamy Caffeine – nasz nowy system indeksowania. Zapewnia on wyniki wyszukiwania aktualniejsze o 50 procent w porównaniu z poprzednim indeksem i jest największą udostępnianą przez nas kolekcją treści internetowych.

  Więcej informacji

 • Wyszukiwanie w czasie rzeczywistym Google

  26.08.2010

  Na potrzeby wyszukiwania w czasie rzeczywistym powstaje nowa, osobna strona główna, zawierająca dodatkowe narzędzia do przeglądania i zawężania wyników.

  Więcej informacji

 • Doodle z piłką Buckiego

  04.09.2010

  Nasz interaktywny doodle upamiętnia 25. rocznicę odkrycia piłki Buckiego.

 • Doodle cząsteczkowe

  06.09.2010

  W ramach zapowiedzi wprowadzenia wyszukiwania dynamicznego Google przedstawiamy tego szybkiego, zabawnego i interaktywnego doodla – właśnie takiego, jakie naszym zdaniem powinno być wyszukiwanie.

 • Wyszukiwanie dynamiczne Google

  08.09.2010

  Wprowadzamy wyszukiwanie dynamiczne Google, nowy dodatek do wyszukiwarki pokazujący wyniki podczas pisania. Nie musisz wpisywać całego wyszukiwanego hasła ani nawet klikać przycisku „Szukaj”, by zobaczyć wyniki. Możesz korzystać z proponowanych słów jako pomocy w pisaniu lepszych haseł, a także dostosowywać na ich podstawie zapytania, by uzyskać odpowiednie wyniki.

  Więcej informacji

 • Raport przejrzystości

  20.09.2010

  Nasz interaktywny raport przejrzystości umożliwia obejrzenie wszystkich zapytań rządowych dotyczących naszych użytkowników, jak również żądań usunięcia lub ocenzurowania treści.

  Więcej informacji

 • Doodle na cześć Johna Lennona

  09.10.2010

  Wyobraź to sobie: animowany doodle z okazji 70. urodzin Johna Lennona.

 • Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

  16.10.2010

  John Lennon, Norman Rockwell, Isaac Newton, a teraz Ty. Jeśli umieścisz w swoim profilu Google datę urodzin, w tym dniu na stronie głównej Google zostanie wyświetlony doodle specjalnie dla Ciebie (tylko pamiętaj o zalogowaniu się).

 • Wyszukiwarka miejsc

  27.10.2010

  Wprowadzamy wyszukiwarkę miejsc, nowy rodzaj wyszukiwania lokalnego, w ramach którego informacje o świecie są porządkowane według miejsc. Teraz podczas szukania informacji lokalnych pojawia się lista konkretnych miejsc oznaczonych czerwonymi pinezkami. Dzięki temu łatwiej zdecydujesz się, gdzie się wybrać. Wyszukiwarka miejsc dostarcza też trafniejsze linki na jednej stronie wyników oraz linki do innych stron zawierających więcej informacji, co ułatwi Ci znalezienie szukanego miejsca.

  Więcej informacji

 • Podgląd w wyszukiwarce

  09.11.2010

  Wprowadzamy Podgląd w wyszukiwarce, czyli wizualny podgląd wyników ułatwiający szybkie wybranie właściwego wyniku. Dla każdej pozycji pokazujemy migawkę strony z wyróżnieniem wyszukiwanego hasła. Kliknij szkło powiększające w wynikach, a w wyszukiwarce pojawi się podgląd danej strony internetowej. Po włączeniu podglądu możesz najechać na inny wynik, by wyświetlić jego prezentację.

  Więcej informacji

 • Wyniki ligi NBA na żywo

  03.12.2010

  Rzucamy i zdobywamy punkty z NBA.com, zapewniając dostęp w czasie rzeczywistym do wyników meczów, harmonogramów, rankingów, linków do aktualizacji na żywo, podglądu meczów i powtórek – a wszystko to z poziomu strony wyników wyszukiwania.

  Więcej informacji

 • Wyszukiwarka miejsc dla komórek

  03.12.2010

  Wyszukiwarka miejsc jest teraz dostępna na komórkach. Dzięki temu możesz wyszukać na smartfonie hasło [muzea nowy jork] i otrzymać wyniki wyszukiwania związane z Muzeum Sztuki Metropolitan wraz z komentarzami i recenzjami. Oczywiście wszystkie informacje są ładnie uporządkowane.

  Więcej informacji

 • Chrome Web Store

  07.12.2010

  Otwieramy Chrome Web Store, sklep online, w którym znajdziesz tysiące aplikacji, rozszerzeń i motywów dla Google Chrome. Możesz też przeszukiwać i przeglądać różne kategorie i strony z poszczególnymi elementami, a także czytać i przesyłać opinie oraz oceny. Jeśli używasz wielu komputerów, możesz synchronizować między nimi swoje aplikacje, rozszerzenia i motywy, używając funkcji synchronizacji przeglądarki.

  Więcej informacji

 • Zeitgeist 2010

  09.12.2010

  Na podstawie miliardów zapytań przesłanych do Google staramy się uchwycić „ducha” 2010 roku. Poznaj trendy, wydarzenia i obejrzyj film podsumowujący 2010 rok. Oto 10 najpopularniejszych haseł:

  1. Chatroulette
  2. iPad
  3. Justin Bieber
  4. Nicki Minaj
  5. Friv
  6. Myxer
  7. Katy Perry
  8. Twitter
  9. Gamezer
  10. Facebook
 • Wyszukiwanie dynamiczne Google dla komórek

  10.12.2010

  Starając się umożliwić wszystkim wyświetlanie wyników wyszukiwania w mgnieniu oka, prezentujemy wersję beta wyszukiwania dynamicznego na komórki. Jest ona dostępna w ponad 28 językach i 40 krajach na całym świecie.

  Więcej informacji

 • Aktualizacja wyszukiwarki społecznościowej

  17.02.2011

  Ogłaszamy zmiany w wyszukiwaniu społecznościowym: po zalogowaniu się na konto Google są teraz widoczne treści i linki udostępnione przez Twoich znajomych w serwisach Twitter, Flickr, Blogger, jak również informacje dostępne na innych stronach publicznych. Są one wkomponowane w stronę wyników wyszukiwania. Pod wynikami znajdziesz nazwiska i zdjęcia profilowe ich autorów.

  Więcej informacji

 • Widok listy przepisów

  24.02.2011

  Wprowadzamy widok listy przepisów, w którym możesz ograniczyć wyniki wyszukiwania tylko do przepisów kulinarnych, a następnie wybrać ten właściwy na podstawie składników, zdjęć i wyraźnych ocen. Możesz też wyszukać konkretne przepisy, na przykład na [ciastka z kawałkami czekolady], informacje na bardziej ogólne tematy, na przykład o [truskawkach], czy nawet znaleźć przepisy na określone święta lub wydarzenie takie jak [cinco de mayo]. Aby użyć widoku listy przepisów, kliknij link „Przepisy” w panelu po lewej stronie wyników wyszukiwania.

 • Udoskonalenie Profilów Google

  02.03.2011

  Profile Google mają nowy wygląd i styl. Teraz jeszcze łatwiej jest określać zawartość i widoczność swojego profilu publicznego. Na stronie profiles.google.com możesz utworzyć profil, który najbardziej odpowiada temu, jak ma Cię postrzegać świat.

  Więcej informacji

 • Podgląd w wyszukiwarce dla komórek

  08.03.2011

  Wprowadzamy Podgląd w wyszukiwarce dla komórek. Podobnie jak na komputerze, pogląd ten umożliwia wizualną ocenę wyników wyszukiwania na podstawie migawek stron internetowych, co ułatwia znalezienie szukanych informacji.

  Więcej informacji

 • Przycisk +1

  30.03.2011

  Wprowadzamy przycisk +1 oznaczający „to jest fajne” lub „zobaczcie to”. Kliknij przycisk +1, by pomóc znajomym, kontaktom i innym internautom znaleźć najlepsze rzeczy w wyszukiwarce Google. +1-ki mogą też przydać się Tobie, gdyż pokażą rekomendacje na interesujące Cię tematy dokładnie tam, gdzie tego potrzebujesz – w wynikach wyszukiwania.

 • Doodle na cześć Charliego Chaplina

  15.04.2011

  Z okazji 122. urodzin Sir Charlesa Spencera Chaplina utworzyliśmy nasz pierwszy film doodle.

  Obejrzyj go teraz

 • Grafika Google z opcją sortowania

  09.05.2011

  Umożliwiamy sortowanie tematyczne w wyszukiwarce grafiki Google. Oprócz wizualnego przeglądania tematów, możesz też znaleźć konkretny obraz, klikając w lewym panelu Sortuj według tematu, by błyskawicznie uporządkować wyniki.

  Więcej informacji

 • 96 urodziny Lesa Paula

  09.06.2011

  Przy użyciu tego interaktywnego doodla możesz poćwiczyć online grę na gitarze.

 • Strony dynamiczne

  14.06.2011

  Prezentujemy strony dynamiczne, nową funkcję, dzięki której wyniki wyświetlają się jeszcze szybciej – czasami nawet od razu. Funkcja ta korzysta z technologii wstępnego renderowania zastosowanej w Chrome i jest inteligentnie wywoływana przez wyszukiwarkę, gdy jesteśmy w stanie przewidzieć, który wynik spełni Twoje oczekiwania.

 • Wyszukiwanie głosowe

  14.06.2011

  Po raz pierwszy wprowadzamy wyszukiwanie głosowe na komputerach. Zamiast pisać, możesz kliknąć ikonę mikrofonu, by wypowiedzieć zapytanie i w ten sposób znaleźć odpowiednie informacje. Możesz wyszukać wszystko, co jesteś w stanie powiedzieć. Może to dotyczyć pogody, godzin seansów kinowych czy haseł o trudnej pisowni, które łatwiej jest wymówić, np. gżegżółka.

 • Wyszukiwanie obrazem

  14.06.2011

  Wprowadzamy możliwość wyszukiwania obrazem. Do wyszukiwania w Google możesz teraz używać zarówno zrobionych przez siebie zdjęć, jak i obrazów pochodzących z sieci. Kiedy wyszukujesz obrazem, wyświetlane wyniki wskazują miejsca, w których dany obraz lub jemu podobne pojawiają się w internecie. Pokazywana jest lista stron zawierających ten obraz bądź jego wersje w innym rozmiarze lub rozdzielczości.

 • Wyszukiwarka lotów

  13.09.2011

  Uruchamiamy Wyszukiwarkę lotów – nowe narzędzie do sprawdzania przelotów i planowania podróży. Wyszukiwarka lotów pokazuje czytelną listę najdogodniejszych połączeń lotniczych. Nie za bardzo wiesz, gdzie chcesz polecieć? Z wyszukiwarką poznasz opcje podróży oraz miejsca docelowe. Wybierz miasto wylotu i przejrzyj mapę, by znaleźć oferty przelotu do różnych miast. Z wyszukiwarki dowiesz się też, w jakie dni połączenia są tańsze.

  Więcej informacji

 • Powiązane osoby i strony

  10.01.2012

  Wzbogacamy wyszukiwarkę o funkcję pokrewnych osób i stron, która wyświetla ludzi i marki powiązane z wyszukiwanym przez Ciebie hasłem oraz pozwala dodać ich do swoich kręgów.

 • Profile w wyszukiwarce

  10.01.2012

  W ramach usługi Wyszukiwarka plus Twój świat uruchamiamy profile w wyszukiwarce – funkcję pozwalającą szybciej odnaleźć innych ludzi. Kiedy wpiszesz nazwisko osoby, od razu wyświetli się jej profil Google. Jeśli swój profil Google ustawisz tak, aby był widoczny w wyszukiwarce, wyszukiwarka Google będzie mogła prezentować najistotniejsze informacje o Tobie.

 • Twoje wyniki

  10.01.2012

  „Twoje wyniki” to jedna z funkcji Wyszukiwarki plus Twój świat. W Twoich wynikach, oprócz standardowych wyników z internetu, zobaczysz wskazówki, zdjęcia i posty swoich znajomych. Twoje wyniki są oznaczone specjalną ikoną, by było wiadomo, że są przeznaczone tylko dla Ciebie. Mają charakter osobisty i prywatny, więc by je zobaczyć, musisz zalogować się na konto Google.

 1. 1997
  • Uruchomienie wyszukiwarki Google

   Uruchomienie wyszukiwarki Google

 2. 1998
  • Pierwszy doodle

   Pierwszy doodle

 3. 2000
  • Języki

   Języki

  • Indeks wyszukiwania

   Indeks wyszukiwania

  • Języki

   Języki

  • Google Toolbar

   Google Toolbar

 4. 2001
  • Języki

   Języki

  • Wyszukiwarka grafiki Google

   Wyszukiwarka grafiki Google

  • Indeks wyszukiwania

   Indeks wyszukiwania

  • Zeitgeist 2001

   Zeitgeist 2001

 5. 2002
  • Google News

   Google News

  • Zeitgeist 2002

   Zeitgeist 2002

  • Froogle

   Froogle

 6. 2003
  • Zeitgeist 2003

   Zeitgeist 2003

 7. 2004
  • Indeks wyszukiwania

   Indeks wyszukiwania

  • Gmail

   Gmail

  • Wyszukiwanie SMS dla komórek

   Wyszukiwanie SMS dla komórek

  • Google Scholar

   Google Scholar

  • Wyszukiwarka Google Desktop

   Wyszukiwarka Google Desktop

  • Indeks wyszukiwania

   Indeks wyszukiwania

  • Google Book Search

   Google Book Search

  • Zeitgeist 2004

   Zeitgeist 2004

 8. 2005
  • Google Video

   Google Video

  • Indeks wyszukiwarki grafiki

   Indeks wyszukiwarki grafiki

  • iGoogle

   iGoogle

  • Tłumacz Google

   Tłumacz Google

  • Wyszukiwarka blogów Google

   Wyszukiwarka blogów Google

  • Zeitgeist 2005

   Zeitgeist 2005

 9. 2006
  • Google Finance

   Google Finance

  • Trendy

   Trendy

  • Twoja wyszukiwarka Google

   Twoja wyszukiwarka Google

  • Patent Search

   Patent Search

  • Zeitgeist 2006

   Zeitgeist 2006

 10. 2007
  • Wyszukiwanie uniwersalne

   Wyszukiwanie uniwersalne

  • Zeitgeist 2007

   Zeitgeist 2007

 11. 2008
  • Tłumacz Google

   Tłumacz Google

  • Doodle 4 Google 2008

   Doodle 4 Google 2008

  • Google Site Search

   Google Site Search

  • Knol

   Knol

  • Indeks wyszukiwania

   Indeks wyszukiwania

  • Google Suggest

   Google Suggest

  • Przeglądarka Google Chrome

   Przeglądarka Google Chrome

  • 10 urodziny Google

   10 urodziny Google

  • Projekt 10^100

   Projekt 10^100

  • Zeitgeist 2008

   Zeitgeist 2008

 12. 2009
  • Tłumacz Google

   Tłumacz Google

  • Profile Google

   Profile Google

  • Opcje wyszukiwania Google

   Opcje wyszukiwania Google

  • Doodle 4 Google 2009

   Doodle 4 Google 2009

  • Tłumacz Google

   Tłumacz Google

  • Wyszukiwanie społecznościowe

   Wyszukiwanie społecznościowe

  • Panel Google

   Panel Google

  • Zeitgeist 2009

   Zeitgeist 2009

  • Gogle Google

   Gogle Google

  • Wyszukiwanie w czasie rzeczywistym Google

   Wyszukiwanie w czasie rzeczywistym Google

 13. 2010
  • Urodziny Sir Isaaca Newtona

   Urodziny Sir Isaaca Newtona

  • Miłość w Paryżu

   Miłość w Paryżu

  • Topeka

   Topeka

  • Odświeżony wygląd wyników wyszukiwania

   Odświeżony wygląd wyników wyszukiwania

  • Doodle z PAC-MANEM

   Doodle z PAC-MANEM

  • Doodle 4 Google 2010

   Doodle 4 Google 2010

  • Personalizacja Google.pl

   Personalizacja Google.pl

  • Caffeine

   Caffeine

  • Wyszukiwanie w czasie rzeczywistym Google

   Wyszukiwanie w czasie rzeczywistym Google

  • Doodle z piłką Buckiego

   Doodle z piłką Buckiego

  • Doodle cząsteczkowe

   Doodle cząsteczkowe

  • Wyszukiwanie dynamiczne Google

   Wyszukiwanie dynamiczne Google

  • Raport przejrzystości

   Raport przejrzystości

  • Doodle na cześć Johna Lennona

   Doodle na cześć Johna Lennona

  • Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

   Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

  • Wyszukiwarka miejsc

   Wyszukiwarka miejsc

  • Podgląd w wyszukiwarce

   Podgląd w wyszukiwarce

  • Wyniki ligi NBA na żywo

   Wyniki ligi NBA na żywo

  • Wyszukiwarka miejsc dla komórek

   Wyszukiwarka miejsc dla komórek

  • Chrome Web Store

   Chrome Web Store

  • Zeitgeist 2010

   Zeitgeist 2010

  • Wyszukiwanie dynamiczne Google dla komórek

   Wyszukiwanie dynamiczne Google dla komórek

 14. 2011
  • Aktualizacja wyszukiwarki społecznościowej

   Aktualizacja wyszukiwarki społecznościowej

  • Widok listy przepisów

   Widok listy przepisów

  • Udoskonalenie Profilów Google

   Udoskonalenie Profilów Google

  • Podgląd w wyszukiwarce dla komórek

   Podgląd w wyszukiwarce dla komórek

  • Przycisk +1

   Przycisk +1

  • Doodle na cześć Charliego Chaplina

   Doodle na cześć Charliego Chaplina

  • Grafika Google z opcją sortowania

   Grafika Google z opcją sortowania

  • 96 urodziny Lesa Paula

   96 urodziny Lesa Paula

  • Strony dynamiczne

   Strony dynamiczne

  • Wyszukiwanie głosowe

   Wyszukiwanie głosowe

  • Wyszukiwanie obrazem

   Wyszukiwanie obrazem

  • Wyszukiwarka lotów

   Wyszukiwarka lotów

 15. 2012
  • Powiązane osoby i strony

   Powiązane osoby i strony

  • Profile w wyszukiwarce

   Profile w wyszukiwarce

  • Twoje wyniki

   Twoje wyniki